Remonty dobiegają końca. 15 lipca wracają połączenia kolejowe z Koninem

Dobiega końca remont linii kolejowej E20 na odcinku Sokołowo Wrzesińskie - Konin. 15 lipca Koleje Wielkopolskie wznawiają połączenia kolejowe między Wrześnią a Koninem.

aktualności 15:46 10-07-2018 6

- Przy ogromnym zaangażowaniu ludzi i sprzętu trwają ostatnie prace regulacyjne i wykończeniowe, a także testowanie systemów bezpieczeństwa, co pozwoli na przywrócenie ruchu kolejowego w planowanym terminie – informuje nas Krzysztof Miler wiceprezes Torpol SA, głównego wykonawcy robót.

Obecnie na 53 kilometrowym odcinku linii, która była całkowicie zamknięta dla ruchu, trwają ostatnie prace wykończeniowe związane z budową torów, sieci trakcyjnej, a także z montażem urządzeń sterowania ruchem i instalowania nowoczesnego oprogramowania do ich zarządzania i obsługi. W połowie lipca na zmodernizowany odcinek wrócą pociągi 
i rozpocznie się drugi etap modernizacji wymagający wstrzymania ruchu na odcinku pomiędzy stacją Konin a Barłogi, gdzie zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Trwają prace budowlane na linii E20

Koleje Wielkopolskie poinformowały nas, że 15 lipca wznowione zostaną kolejowe połączenia pasażerskie na odcinku Września-Konin.

Nowy rozkład jazdy można znaleźć TUTAJ

Thumb ww biernat

Filip Biernat

15:46 10-07-2018 6