Remont szatni, budowa dróg i zakup drzewek. Wojewódzkie dotacje popłyną do gminy Nekla

260 tysięcy dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego trafi na realizację czterech projektów w gminie Nekla.

aktualności 15:55 13-04-2018 2

9,3 tys. zł dofinansowania zostanie przeznaczone na przebudowę szatni na stadionie Płomienia Nekla. Pieniądze przyznano w ramach wojewódzkiego programu "Szatnia na medal" i będą stanowić niemal połowę kosztów całej inwestycji. W środę 11 kwietnia stosowną umowę podpisał burmistrz Karol Balicki.

Przestrzeń ta nie była remontowana od lat 90-tych i nie spełnia przepisów obowiązującego prawa – remont jest konieczny, aby umożliwić sportowcom trenowanie w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Obecnie obiekt nie posiada magazynu sprzętu sportowego - w planach jest zaadoptowanie i remont jednego z pomieszczeń na ten cel. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób starszych. Głównym beneficjentem wyremontowanych pomieszczeń będą członkowie klubu GKS „Płomień Nekla” zrzeszający ok. 70 piłkarzy, oraz mieszkańcy gminy podczas różnego rodzaju imprez sportowo – rekreacyjnych. Remont obejmuje m.in. wymianę urządzeń sanitarnych, malowanie elewacji budynku, malowanie podłoży gipsowych, wymiana drzwi zewnętrznych - czytamy w uzasadnieniu decyzji na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Z Urzędu Marszałkowskiego trafi też niemal 100 tys. zł na remont trzech dróg gminnych: w Nekielce, Racławkach i Targowej Górce. 130 tys. zł z wojewódzkiej kasy będzie dołożone do budowy stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Nekli, a za 22,5 tys. zł zostaną zakupione miododajne drzewka.

Fot. UMWW

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

15:55 13-04-2018 2