Remont starego i wizualizacja nowego. Kiedy możemy spodziewać się skateparku przy Świętokrzyskiej?

Niedawno gmina Września podała koszt remontu skateparku. Przy okazji opublikowano wizualizację nowego obiektu, który ma powstać przy ul. Świętokrzyskiej. Kiedy rozpocznie się budowa? Zapytaliśmy o to włodarzy.

aktualności 17:20 09-12-202015 4

Ostatni remont skateparku pochłonął aż 61 tys. zł. Obiekt z  powodu uszkodzeń był nieczynny przez dwa miesiące. Otwarto go na nowo 19  listopada.

Zainteresowanie nim jest bardzo duże, nawet w chłodniejsze dni. Obiekt jest monitorowany, co – mamy nadzieję – poprawi bezpieczeństwo użytkowników. Wcześniej różnie z  tym bywało.

Wraz z podsumowaniem naprawy urzędnicy pokazali też wizualizację nowego skateparku, który ma powstać przy ul. Świętokrzyskiej.

Wizualizacja nowego skateparku (Fot. Facebook/Września - Miasto w Centrum Zainteresowania)
Wizualizacja nowego skateparku (Fot. Facebook/Września - Miasto w Centrum Zainteresowania)

Obiekt ma  być betonowy. Przewidywana powierzchnia to 1152,4 m2. Zaprojektowano w nim różnego rodzaju rampy i  zjazdy, a także część wypoczynkową z ławkami. Budowa stoi jednak pod znakiem zapytania.

Burmistrz Tomasz Kałużny mówi, że inwestycja od strony formalnej jest gotowa do  realizacji, ale problemem są kwestie finansowe i...negatywne komentarze, które pojawiły się po  opublikowaniu projektu na facebookowym profilu gminy.

– Po zaprezentowaniu gotowego projektu opracowanego przez firmę specjalizującą się w tego typu obiektach oraz w oparciu o konsultacje z wrzesińskimi młodymi użytkownikami skateparku okazuje się, że w komentarzach przeważają negatywne opinie – zauważa burmistrz Wrześni. – Widzimy, że zaprojektowany skatepark nie wzbudza, delikatnie mówiąc,  zachwytu. W związku z tym trzeba się zastanowić nad wydatkowaniem na realizację tego projektu blisko półtora miliona złotych – stwierdza Kałużny.

Burmistrz Wrześni wspomina też o kwestiach finansowych, które skomplikowała pandemia.

– Niestety ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i jej skutki finansowe (spadek dochodów podatkowych), w projekcie budżetu na rok 2021 zaplanowaliśmy wyłącznie te inwestycje, na które już otrzymaliśmy lub mamy nadzieję otrzymać dofinansowanie z środków UE lub środków krajowych. Nie ma obecnie możliwości uzyskania takiego dofinansowania na budowę skateparku. Termin realizacji tego zadania zależy od możliwości finansowych budżetu miasta i tego na ile mocno odczujemy skutki finansowe pandemii – podsumowuje włodarz.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

17:20 09-12-2020