Remis w Gołuchowie. Victoria nadal niepokonana

Sprawiedliwym podziałem punktów zakończył się sobotni wyjazdowy pojedynek Victorii z LKS Gołuchów. Wrześnianie od 14 kolejek spotkań nadal pozostają jako jedyna niepokonana drużyna w lidze.

piłka nożna 17:51 24-10-20200 0

Do przerwy na boisku w Gołuchowie toczył się bardzo wyrównany bój. Piłkarze Victorii byli nieco niedokładni w swoich poczynaniach. Mecz dla wrześnian mógł zacząć się znakomicie. Już kilkanaście sekund po jego rozpoczęciu przed szansą zdobycia gola stanął Hubert Szaufer. Młody gracz Victorii uderzając piłkę do pustej bramki z ostrego kąta trafił jednak w boczną siatkę. W 10. min po odbiorze piłki w środku pola gospodarze wykonali prostopadłe podanie pomiędzy obrońcami wrześnian, po którym ich gracz zdobył gola w sytuacji sam na sam z Tobiaszem Nowicki. Akcja zapoczątkowana została faulem gracza LKS Gołuchów na Filipie Brzostowskim, ale arbiter tego zdarzenia nie zauważył pozwalając grać dalej. Potem miejscowi przeprowadzili akcję zakończoną bardzo groźnym strzałem na bramkę Victorii. Po stronie wrześnian dwukrotnie piłkę po strzałach Brzostowskiego blokowali obrońcy Gołuchowa.

W czasie drugiej części meczu piłkarze Victorii zaczęli dominować na boisku. Sytuacji strzeleckich nie udało im się jednak wypracować zbyt wielu. Najlepsza z nich miała miejsce po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego. Najpierw strzał Mikołaja Kistowskiego obronił bramkarz Gołuchowa przed siebie, a dobitka Mateusza Majewskiego z najbliższej odległości trafiła w golkipera miejscowych. Gol przesądzający o podziale punktów padł w 69. min. Arbiter przyznał wrześnianom rzut wolny pośredni za podanie zawodnika gospodarzy do własnego bramkarza. Trąconą lekko piłkę Mikołaj Panowicz z 7. metrów umieścił w bramce Gołuchowa.

- Był to ciekawy pojedynek toczony na całkiem przyzwoitym poziomie. Spotkały się dwa dobre zespoły. Przegrywaliśmy od 10 min, musieliśmy odrabiać straty. Myślę, że remis jest sprawiedliwym wynikiem. W Gołuchowie wielu drużynom grało się trudno. W zeszłym tygodniu porażkę tutaj zaliczyła Pogoń Nowe Skalmierzyce. Od poniedziałku rozpoczynamy operację Centra. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego będzie kolejnym bardzo trudnym przeciwnikiem – oceniał trener Victorii Tomasz Bekas.

Victoria Września zagrała w składzie: Nowicki – Chopcia, M. Majewski, Kistowski (85. Marzyński), A. Majewski – Szaufer (71. Kopaniarz), Krawczyński, Brzostowski (46. Szymański), Groszkowski, Krzyżanowski (46. Oczkowski) – Panowicz (71. Lisiecki)

IV liga, LKS Gołuchów – Victoria Września 1:1 (1:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

17:51 24-10-2020