Rekord przeszedł koło nosa. Czwarta pozycja też zagrożona

Przedostatni mecz rundy zasadniczej pomarańczowi zagrali przed telewizyjnymi kamerami, które nie specjalnie im służą. W czwartkowy wieczór nasi siatkarze po tajbreku polegli w Kluczborku z miejscowym Mickiewiczem.

siatkówka 20:49 05-03-20200 0

APP Krispol po raz czwarty w swej pierwszoligowej historii notował serial pięciu kolejnych wygranych. W Kluczborku miał okazję ustanowić absolutny rekord. Szóste kolejne zwycięstwo jednak nie przyszło. Co gorsza, w sobotę może się okazać, że pomarańczowi stracą też czwartą pozycję w ligowej tabeli. Lokatę, która pozwala na rozstawienie w pierwszej rundzie play-off, byłoby trudno odzyskać, bo za tydzień na ostatnią potyczkę do Wrześni przyjeżdża sama Stal Nysa.

Wrześnianie z czterech ostatnich wygranych meczów aż w trzech przegrywali pierwszego seta. W tej sytuacji szczególnie nie zmartwiło kibiców oddanie pierwszej partii w Kluczborku. Tym bardziej, że set był zacięty i toczony na przewagi. Zdarza się,

W drugim podopieczni trenera Mariana Kardasa pokazali swój potencjał. W połowie partii zaczęli odjeżdżać rywalom, a gdy przewaga sięgnęła sześciu punktów (17:11), stało się jasne, że wrześnianie wyrównają.

W trzecim secie gospodarze szybko zdobyli kilka oczek przewagi i zdołali ją utrzymać do końca.

Artur Pasiński, były krispolowiec, był najskuteczniejszym siatkarzem Mickiewicza. W dodatku zaserwował nam cztery asy

Postawieni pod ścianą wrześnianie nie dali najmniejszych szans rywalom w czwartej odsłonie. Kilkupunktowa przewaga w środkowej części (17:13), urosła aż do dziesięciu oczek po ostatniej piłce.

Tajbrek zaczął się bardzo dobrze dla pomarańczowych (3:1 i 6:3). W połowie partii był już jednak remis (8:8), a chwilę później gospodarze prowadzili (11:10). Ostatecznie to oni, choć w całym meczu zdobyli pięć piłek mniej, dopisali sobie w tabeli dwa meczowe punkty.

I liga: Mickiewicz Kluczbork – APP Krispol Września 3:2 (27:25, 21:25, 25:21, 15:25, 15:12)

APP Krispol: Tomczak, Linda (19 pkt), Zawalski (3), Narowski (1), Kalinowski (20), Frankowski (22), Dzierżyński (libero) oraz Krawiecki (3), Frankowski, Brzóstowicz, Kaźmierczak (10), Biesek, Ligocki

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

20:49 05-03-2020