Reaktywacja strzelnicy wrzesińskiego LOK-u. Na Ogrodowej znów padły strzały

Strzelnica LOK-u została otwarta po trwającej ponad dwa lata przerwie. Obiekt jest zmodernizowany i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa.

aktualności 12:09 02-03-20190 1

Remont był konieczny ze względów bezpieczeństwa. Strzelnicę otoczono wysokim płotem oraz 3,5-metrowymi wałami. Usypano też wał czołowy o wysokości 5 metrów. Wewnątrz zamontowano urządzenia do przechwytywania zbłąkanych kul. 

Koszt remontu to 200 tys. zł. Modernizacja została sfinansowana ze środków zarządu centralnego Ligi Obrony Kraju. 

Oficjalne otwarcie zmodernizowanej strzelnicy odbyło się 2 marca. Uroczystość, w której uczestniczyli członkowie zarządu centralnego, samorządowcy oraz przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i sympatycy LOK-u poprowadził Marian Wojciechowski, prezes powiatowej organizacji LOK, który z zaangażowaniem od wielu lat walczy o wrzesińską strzelnicę. 

Były odznaczenia, gratulacje i życzenia.Obiekt poświęcił ks. Adam Zalesiak, proboszcz parafii pw. św. Królowej Jadwigi. Na dobry początek zaproszeni goście mogli oddać honorowy strzał z pistoletu wojskowego. 

Po części oficjalnej rozpoczęto zawody strzeleckie z okazji 75-lecia LOK-u. Ich uczestnicy to członkowie kół strzeleckich zaprzyjaźnionych z wrzesińskim LOK-iem. 

Prezes Wojciechowski chciałby, żeby strzelnica na nowo zaczęła tętnić życiem. W planach są zajęcia i zawody dla młodzieży oraz reaktywacja seniorskiej ligi strzeleckiej.

W planach jest też remont budynku świetlicy.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

12:09 02-03-2019