Reaktywacja basenu w Orzechowie „idzie ku dobremu"

Są duże szanse, że w sezonie letnim uda się otworzyć basen przy ul. Topolowej w Orzechowie.

samorząd 14:15 18-02-20212 5

Przypomnijmy, że obiekt kilka lat temu ku niezadowoleniu mieszkańców został zamknięty przez Starostwo Powiatowe we Wrześni. Spowodowane było to tym, że władze powiatu nie miały środków na remont obiektu.

Między czasie pojawił się też pomysł, aby przy ul. Topolowej powstał trzykondygnacyjny budynek, w którym znalazłyby się m.in. pokoje gościnne i sala szkoleniowa.

– Na ostatnim piętrze zaplanowano zaś wysoką na około 12 metrów wieżę widokową na pobliską Wartę. Poza tym plany zakładają wybudowanie na terenach Relaksu 9 domków letniskowych, placu zabaw oraz miejsca na ognisko. Powstałoby także 20 miejsc parkingowych – pisaliśmy w połowie roku 2019.

Koncepcja nie zakładała modernizacji basenu. Pojawił się za to pomysł, aby przy Relaksie powstała jeszcze przystań, która ułatwiłaby zwiedzanie regionu z pokładu większych łodzi i kajaka.

Ankieta

Czy podobają Ci się plany Starostwa Powiatowego we Wrześni dotyczące przyszłości obiektu przy ul. Topolowej w Orzechowie?

Plany były ambitne, niestety nie zrobiono nic, aby wcielić je w życie. Między czasie coraz więcej mieszkańców było niezadowolonych z faktu, że obiekt popada w ruinę. Szanse na jego remont pojawiły się pod koniec minionego roku. Wszystko za sprawą trójki miejscowych radnych – Małgorzaty Bzowej, Marii Orzechowskiej i Andrzeja Wnuka (Razem dla Gminy Miłosław). Samorządowcy przekonali burmistrza gminy Miłosław Huberta Gruszczyńskiego do podjęcia próby reaktywacji basenu. Włodarz w środę 17 lutego spotkał się  ze starostą Dionizym Jaśniewiczem.

Ankieta

Czy władze gminy Miłosław dobrze zrobiły decydując się reaktywację basenu w Orzechowie?

Ankieta

Czy będziesz korzystać z basenu w Orzechowie?

Udało się dojść do porozumienia, a Gmina Miłosław i Powiat Wrzesiński są bardzo zdeterminowane, by już od 1 lipca znów otworzyć obiekt. Czy pierwsi kopiący będą mogli skorzystać z basenu na początku lipca? My w to bardzo wierzymy. Wy 3majcie kciuki, by się powiodło! Razem możemy więcej – napisano na fejsbukowej stronie Gminy Miłosław.

Dodajmy, że w tegorocznym budżecie gminy Miłosław na remont obiektu zabezpieczono 40 tys. zł. Kwota ta z pewnością jednak wzrośnie.

– Dążymy do tego, aby Powiat Wrzesiński, który jest właścicielem obiektu przekazał go nam w użyczenie. Wszystko jest na dobrej drodze – powiedział nam H. Gruszczyński.

Hubert Gruszczyński w basenowej niecce 

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

14:15 18-02-2021