Ratusz wyręcza rząd i buduje obwodnicę Wrześni za 75 mln zł. Co z innymi inwestycjami ważnymi dla miasta?

Rozpoczął się już „proces inwestycyjny” dla obwodnicy Wrześni. Droga ma być gotowa jesienią 2019 roku.

temat tygodnia 14:17 24-09-20180 90

Gmina Września chce wybudować obwodnicę o długości 5 km między ul. Sikorskiego a Sokołowem. Nowa droga ma odciążyć ruch na drodze krajowej nr 15, która wiedzie przez centrum miasta (ul. Gnieźnieńska i Wrocławska). W ten sposób samorząd wrzesiński wyręczy rząd oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która nie potrafiła jej wybudować przez kilkanaście lat. Decyzję w tej sprawie Rada Miejska we Wrześni podjęła już 21 kwietnia 2017 r. 

– Po wybudowaniu zamienimy się drogami z państwem. My weźniemy odcinek drogi krajowej 15, który wiedzie przez miasto, a państwo weźmie sobie nową obwodnicę – zadeklarował Tomasz Kałużny, burmistrz Wrześni podczas II Otwartego Forum Gospodarczego Przedsiębiorców Wielkopolskich, które odbyło się 20 września br.

Ankieta

Czy gmina Września słusznie wyręcza państwo w budowie obwodnicy?

Rozpoczął się już „proces inwestycyjny”. Gotowy jest projekt, miasto czeka na pozwolenia budowlane. Obwodnica ma być gotowa jesienią 2019 roku. Całkowity koszt wyniesie 75 mln zł. Gmina Września będzie musiała się zadłużyć, prawdopodobnie przez emisję obligacji komunalnych. Obwodnica jest Wrześni niezmiernie potrzeba, ale prawdopodobnie będzie to oznaczało zmniejszenie tempa innych inwestycji w latach następnych.

W związku z tym mamy do Was pytania: Czy gmina Września słusznie wyręcza państwo w budowie obwodnicy i jeszcze przekaże ją GDDKiA? Gdyby to GDDKiA budowała obwodnicę zamiast gminy Września, na jakie inwestycje przeznaczylibyście owe 75 mln zł? Zapraszamy do dyskusji!

Ankieta

Gdyby to GDDKiA budowała obwodnicę zamiast gminy Wrześni na jakie inwestycje przeznaczylibyście 75 mln zł?

Thumb ww biernat

Filip Biernat

14:17 24-09-2018