Radość przez łzy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kołaczkowie. Koniec roku szkolnego

Dzisiaj (19 czerwca) 294 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kołaczkowie zakończyło naukę w roku szkolnym 2018/2019. Z powodu reorganizacji oświaty ze szkołą pożegnało się 9 nauczycieli.

oświata 14:28 19-06-20191 25

ZS-P to największa szkoła w gminie Kołaczkowo. W czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego, najpierw pożegnano absolwentów gimnazjalistów i ósmoklasistów, potem młodsze roczniki ze szkoły podstawowej.

Rok szkolny podsumowała dyrektor Stefania Felicka

- Dla mnie najbardziej istotna jest energia po stronie uczniów i rodziców, pozytywne nastawienie dla inicjatyw szkolnych, które znajdują ogromny odzew społeczny. Umiejętność działania dla dobra drugiego człowieka, to jest to czego uczymy się jako społeczeństwo obywatelskie. Nasze młode pokolenie osiąga fantastyczne sukcesy w konkurach wiedzy np. podczas turniejów wiedzy o Reymoncie. To sukcesy Zuzanny Błaszak, która jest finalistką wojewódzkiego konkursu chemicznego i matematycznego. Uważam, że był to dobry rok - podsumowała Stefania Felicka, dyrektor ZS-P w Kołaczkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny jest „ofiarą” reformy edukacji, likwidacji gimnazjów. Dlatego podczas w sumie tej wesołej uroczystości był także moment smutku i zadumy, ponieważ w placówce ubyło 1/3 kadry nauczycielskiej.

Roman Graczyk, przedstawiciel rady rodziców dziękował nauczycielom za pracę

- Odeszło nam ponad 90 uczniów. Żegnaliśmy 5 klas. W przyszłym roku przyjdzie do nas jedna klasa pierwsza, nie będziemy mieli klasy czwartej, jedna klasa ósma będzie jedenastoosobowa. Z żalem żegnam się z 9 znakomitymi specjalistami. Rynek pracy dyktuje pewne warunki i nie jestem w stanie zaoferować etatów w takich wymiarach jak szkoły wrzesiński - wyjaśnia dyrektor.

Świadectwa z wyróżnieniem

Szkoła podstawowa

Klasa IV: Maja Cieślak,Marta Graczyk, Artur Knociński, Jan Lach,Kinga Lewandowska, Igor Nowak, Patrycja Olszewska, Piotr Paterski, Weronika Szczygielska, Jan Waszak.

Klasa V: Weronika Błaszak, Karolina Graczyk, Marcel Korzyniewski, Mateusz Pera, Julia Rybacka, Kamila Rybacka, Dominika Waszak.

Klasa VI: Mikołaj Biernat,Nikola Dębicka, Bartosz Koska, Adrian Koszarek, Ewelina Karuse, Wiktor Stróżyk, Paulina Wojciechowska.

Klasa VII: Marcin Łański, Oliwia Krych,Kacper Paterski, Weronika Piechnik.

Klasa VIIIa: Kamil Baranowski, Roskana Dębicka, Kacper Korzyniewski, Oliwia Pietrzak, Gaja Szatkowska

VIIIb: Marta Błaszak, Patryk Cierzniak, Karolina Kokocińska, Lidia Lach, Katarzyna Podlewska, Kacper Sobczak

Gimnazjum

IIIa: Kasia Dembińska, Klaudia Juszczak, Mateusz Koszarek, Anna Gulczyńska, Julia Olejnik, Adrian Plewiński, Angelika Graczyk

IIIb: Patrycja Biedrowska, Zuzanna Błaszak,Amelia Olejniczak, Martyna Rybacka, Marcin Warczygłowa

IIIc: Dominika Głowacka, Kacper Patrzek, Małgorzata Pawlak,Bogumiła Pocztarek, Kacper Walczak

Thumb ww biernat

Filip Biernat

14:28 19-06-2019