Radość i duma na powiatowym zakończeniu roku szkolnego

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących był w tym roku gospodarzem uroczystości kończącej powiatowy rok szkolny.

oświata 14:21 22-06-2018 1

Uroczystość odbyła się 22 czerwca na stadionie przy ul. Kaliskiej. Pojawiła się na niej cała społeczność szkolna ZSTiO oraz zaproszeni goście. Byli wśród nich dyrektorzy szkół średnich oraz szefowie jednostek współpracujących z ZSTiO i starostwem powiatowym.

Zebranych przywitał dyrektor Damian Hoffmann. Następca Włodzimierza Wawrzyniaka w krótkim przemówieniu życzył uczniom udanych wakacji i poprawienia wyników w nauce w przyszłym roku szkolnym. Jednocześnie dyrektor nagrodził najlepszych i wyróżniających się uczniów. W sumie było ich kilkudziesięciu. 

Wystąpił także starosta Dionizy Jaśniewicz. Włodarz pozytywnie ocenił ostatni okres w oświacie i zarysował jeszcze lepsze widoki na przyszłość. Szef powiatu przypomniał o budowie wielkiego centrum edukacyjnego przy Volkswagenie, budowie nowej hali przy Zespole Szkół Politechnicznych oraz o nowej bursie. Zdradził też, że powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w wyremontowanym budynku dawnego SIWL-u, gdzie przeniósł się Zespół Szkół Specjalnych.

Uroczystość zakończył kabaretowo-wokalny występ uczniów ZSTiO. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:21 22-06-2018 1