Radni ustalili wynagrodzenie burmistrza Miłosławia

Podczas trzeciej sesji Rady Miejskiej w Miłosławiu, która odbyła się 27 grudnia radni zajęli się uchwaleniem pensji dla nowego burmistrza Miłosławia Huberta Gruszczyńskiego.

samorząd 21:14 27-12-20181 19

Przypomnijmy, że wynagrodzenie burmistrza składa się z czterech pozycji: wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, dodatku specjalnego oraz tzw. dodatku za wysługę lat.

Zgodnie z prawem wynagrodzenie zasadnicze włodarza musi być w przedziale od 3 400 do 4 700 zł, dodatek funkcyjny może wynieść maksymalnie 1 900 zł, a dodatek specjalny został ustanowiony od 20 do 40%.

Miłosławscy radni zdecydowali, że burmistrz Hubert Gruszczyński będzie otrzymywać wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4 700 zł, dodatek funkcyjny na poziomie 1 900 zł, a jego dodatek specjalny wyniesie 40%. Włodarz nie otrzymał dodatku za wysługę lat, bo wcześniej nie był pracownikiem samorządowym.

Wiceprzewodniczące rady - Małgorzata Bzowa i Anna Woźniak

- Z tego powodu proponujemy przyznać burmistrzowi dodatek specjalny w wysokości 40% - mówiła wiceprzewodnicząca rady Anna Woźniak (Razem dla Gminy Miłosław).

Pensja włodarza Miłosławia wyniesie więc około 9 240 zł. Poprzedniemu burmistrzowi Zbigniewowi Skikiewiczowi wypłacano miesięcznie 9 850 zł. Warto dodać, że H. Gruszczyński przez pięć lat będzie rządzić gminą bez zastępcy. Z tego tytułu w budżecie powinny się pojawić oszczędności na około pół miliona złotych.

Ankieta

Hubert Gruszczyński powinien powołać kogoś na stanowisko zastępcy burmistrza?

Decyzja o uchwaleniu pensji nie była jednomyślna. „Za” podniosło rękę 10 radnych. Nikt nie był przeciw. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu. Był to Jarosław Sobczak i Przemysław Włodarczak (Klub Chrześcijańsko-Ludowy). W sesji nie wziął udziału Romuald Barszcz (RdGM) i Marek Jandy (KCL). 

Ankieta

Czy Twoim zdaniem burmistrz Miłosławia będzie zarabiać:

Przewodniczący rady Dawid Strzelczyk
Burmistrz Hubert Gruszczyński i radna Maria Orzechowska
Radni Adam Pańczak i Andrzej Wnuk
Rafał Nowaczyk (z prawej) poparł uchwałę ustalającą wynagrodzenie burmistrza 

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

21:14 27-12-2018