Radni uchwalili budżet. Powstanie nowe przedszkole!

45,6 milionów złotych dochodów oraz 50,8 milionów złotych wydatków. Tak pokrótce przedstawia się budżet gminy Miłosław na 2018 rok, który został przyjęty przez radnych 11 stycznia.

samorząd 10:47 12-01-2018 10

W głosowaniu nad budżetem udział wzięło 14 z 15 radnych. Chwilę przed najważniejszym głosowaniem salę obrad opuścił Piotr Trawiński (Porozumienie dla Gminy).

- Musiałem opuścić sesję z uwagi na sprawy służbowe (otrzymał w trakcie obrad telefon - przyp. red.) - powiedział nam P. Trawiński.

Za przyjęciem uchwały budżetowej głosowało 11 radnych. Byli to: Hubert Gruszczyński, Maciej Jankowiak, Dawid Strzelczyk, Anna Woźniak, Hanna Spychała, Grzegorz Wizła, Robert Suchorski, Krzysztof Tobolski (Razem dla Gminy Miłosław), Krystyna Dobroczyńska i Maria Orzechowska (Porozumienie dla Gminy) oraz Małgorzata Bzowa (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Wstrzymało się troje radnych: Romuald Barszcz (RdGM), Roman Świtek i Justyna Gorzelana (PdG). Nikt nie był przeciw.

Najważniejszą pozycję w budżecie stanowią wydatki majątkowe, czyli inwestycje. W tym roku przeznaczono na nie blisko 11 mln zł. Wśród zadań zapisano m.in. budowę przedszkola przy Szkole Podstawowej w Bugaju, utwardzanie ulic na tzw. biedaczkowie, budowę hali sportowej w Orzechowie czy termomodernizację urzędu gminy.

Uchwaleniu budżetu towarzyszyło wiele emocji. Wszystko dlatego, że projekt przygotowany przez burmistrza Zbigniewa Skikiewicza został diametralnie zmieniony przez radnych z klubu Razem dla Gminy Miłosław. Włodarz na przykład był przeciwny budowie nowego przedszkola. Wnioskował aby remontować istniejący budynek przy ul. Łąkowej w Miłosławiu. Obliczył, że potrzeba mu na to 645 tys. zł. Radni się na to nie zgodzili.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest?

Sesja odbyła się w czwartek 11 stycznia
Ewelina Andrzejczak, pracownik UG Miłosław
Burmistrz Zbigniew Skikiewicz i skarbnik Alina Kociemba
Krystyna Dobroczyńska i Roman Świtek
Hubert Gruszczyński i Romuald Barszcz. Pomiędzy panami jest radca prawny urzędu Małgorzata Michalska-Mickiewicz
Piotr Trawiński i Justyna Gorzelana
Gorąca dyskusja pomiędzy sołtysami
Pracownicy UG Miłosław
Skarbnik Alina Kociemba

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

10:47 12-01-2018 10