Radni powiatowi spotkali się na 25 minut. Trwa zbiórka na rzecz szpitala

Do 2 kwietnia wśród radnych powiatowych trwa zbiórka pieniężna na rzecz wrzesińskiego szpitala. Dzisiaj (31 marca) obradowała Rada Powiatu Wrzesińskiego.

samorząd 19:35 31-03-20206 28

Radni podjęli szesnaście uchwał, które w jakiejś części były niezbędne do funkcjonowania starostwa i jednostek podległych. Do najciekawszych będziemy wracać na łamach „Wiadomości Wrzesińskich” i wrzesnia.info.pl. Obrady odbywały się z zachowaniem bezpieczeństwa.

Przewodniczący rady powiatu powrócił do tematu zbiórki na rzecz szpitala, o której informowaliśmy w poniedziałek: 

Apel Marka Przyjemskiego o wsparcie szpitala. Jak zachowają się radni powiatowi?

– Wspólnie z panem starostą wystosowaliśmy apel o wsparcie zakupu aparatu do dezynfekcji. Znalazła oddźwięk w państwa deklaracjach i myślę, że także w waszych przelewach do 2 kwietnia. Urządzenie zostało już zamówione – mówił przewodniczący rady Marek Przyjemski (PO).

– Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia we Wrześni i kraju, dzisiaj jesteśmy wszyscy uzależnieni od ich funkcjonowania, ciężkiej pracy i serca, które wkładają, aby zachować nas w jak najlepszym zdrowiu. Myślę, że słuszne jest stosowania się do zdroworozsądkowych i tych oficjalnych nakazów i zakazów – dodał przewodniczący.

– My także jako stowarzyszenie kibiców Lecha Poznań zbieramy na zamgławiacz, o którym jest mowa, jeżeli macie zaprzyjaźnione firmy, które mogłyby wspomóc zbiórkę, to bardzo proszę o pomoc. Oczywiście nasza zbiórka będzie też przekazana na zakup tego urządzenia – powiedział Jarosław Czyż (Aktywny Fyrtel).  

Thumb ww biernat

Filip Biernat

19:35 31-03-2020