Radni postawili się burmistrzowi, bo nie chcą zadłużać gminy

Budynek urzędu gminy nie będzie poddany termomodernizacji. Na drodze do rozpoczęcia inwestycji stanęli radni. 

samorząd 23:59 18-09-2018 5

Przetarg pokazał, że na prace potrzeba 379 tys. zł, czyli dużo więcej niż zapisano w budżecie (147 tys. zł). Burmistrz Zbigniew Skikiewicz wnioskował aby brakującą kwotę dołożyć ze zwiększonych dochodów.

Radni uznali, że inwestycja może zostać zrealizowana w innym czasie, a tym samym nie będą zadłużać gminy.

– Jest mi przykro, że budynek urzędu nie będzie zrobiony. Chciałabym aby budynek wyglądał ładniej i był reprezentatywny. Mieszkańcy mi jednak mówią, że są drogi gdzie można skręcić sobie nogę. Uważam, że to jest ważniejsze, a nie jesteśmy gminą, która może zrobić wszystko – mówiła Hanna Spychała (Razem dla Gminy Miłosław).

- Ale ja pokazuję możliwość sfinansowania urzędu i dróg (w Orzechowie – przyp. red.). Wyraźnie pokazuję źródła skąd wziąć pieniądze – mówił burmistrz.

– Nie chcemy robić tego pieniędzmi z obligacji. Bez sensu robić tą inwestycję kredytem. Wyemitujemy mniej obligacji – mówił Grzegorz Wizła (Razem dla Gminy Miłosław).

Ankieta

Czy urząd gminy powinien zostać zrobiony kosztem zwiększenia zadłużenia gminy?

Za termomodernizacją urzędu opowiedziało się dwóch wieloletnich radnych – Romuald Barszcz (Razem dla Gminy Miłosław) i Roman Świtek (Porozumienie dla Gminy). Małgorzata Bzowa (Polskie Stronnictwo Ludowe) zauważyła, że radni mogli razem z burmistrzem zrealizować inwestycję już wiele lat temu.

– Zgadzam się z Hanią. Nie jest prawdą, że nam się podoba budynek, który jest nazywany oborą. Obora się nam nie podoba ale jeśli mam wybierać to wybieram ludzi chodzących po ulicach. Pan burmistrz jest już burmistrzem piąta kadencję. W poprzednich czterech miał większość w radzie i mógł zrealizować to zadanie – wbiła szpilę włodarzowi gminy M. Bzowa. 

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

23:59 18-09-2018 5