Radni niemal jednogłośnie uchwalili podwyżki za śmieci. Inne zdanie miał tylko Romuald Barszcz

Miłosławscy radni zdecydowali o podwyżce opłat za wywóz śmieci. Od kwietnia ceny poszybują w górę o około 20%.

samorząd 18:19 14-03-2018 14

Głosowanie odbyło się podczas sesji 8 marca. „Za” podwyżką opowiedziało się 14 radnych. Od głosowania nad projektem uchwały wstrzymał się tylko Romuald Barszcz.

Radny Dawid Strzelczyk i radna Anna Woźniak
Radny Maciej Jankowiak bardzo skrupulatnie czyta każdy projekt uchwały
Grzegorz Wizła

Wiceprzewodniczący rady nie ukrywał, że podwyżki powinny być jeszcze większe. A to dlatego, że wprowadzenie 20 proc. podwyżki nie spowoduje, że system gospodarki odpadami będzie się sam finansować. Szacuje się, że zabraknie do tego około 270 tys. zł. Słowem: pieniędzy trzeba będzie pod koniec roku poszukać w budżecie.

– Rozumiem, że gdyby była propozycja 40 proc. podwyżki to podniósłby pan rękę „za”? Rozumiem, że 20 proc. podwyżka pana nie satysfakcjonuje? – pytał R. Barszcza radny Piotr Trawiński.

– W 2016 roku dołożyliśmy do śmieci 150 tys. zł. Taką samą kwotę dołożyliśmy w roku 2017. Nie można dokładać pieniędzy z budżetu – usłyszał w odpowiedzi. – Dokładanie z budżetu jest oszukiwaniem ludzi, bo pieniądze z podatków powinny iść na inwestycje. Nie można ciągle mrugać do wyborcy – mówił z kolei na komisji przedsesyjnej.

Pracownik urzędu gminy Piotr Zaworski
Radni: Małgorzata Bzowa, Piotr Trawiński i Justyna Gorzelana

Miłym akcentem było wręczenie przed sesją przez przewodniczącego rady Huberta Gruszczyńskiego i radnego Grzegorza Wizłę wszystkim paniom czerwonych róż. Przypomnijmy, że 8 marca przypadał Dzień Kobiet. Przewodniczący obdarował też kwiatami mieszkanki Gorzyc, gdyż po sesji udał się na zebranie wiejskie.

Radczyni prawna urzędu Małgorzata Michalska–Mickiewicz
Sołtys Biechowa Halina Mazurkiewicz i radna Krystyna Dobroczyńska
Urszula Kosmecka z urzędu gminy
Radna Małgorzata Bzowa

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

18:19 14-03-2018 14