Radni nie chcą funduszu sołeckiego, czyli dodatkowych pieniędzy z zewnątrz

Rada Miejska, pewnie z polecenia Tomasza Kałużnego, bo tajemnicą poliszynela jest, że to właśnie on wydaje „polecenia” jak głosować, przegłosowała, że nie chce dofinansowania projektów realizowanych na wsi z budżetu centralnego, bo to właśnie takie konsekwencje ma przegłosowanie nie wydzielenia funduszu sołeckiego. 

Moim zdaniem 15:17 05-04-2017 5

Zagadnięci radni nie potrafili powiedzieć dlaczego tak głosowali. Mistrzostwem wykazał się Pan Przewodniczący Waldemar Grześkowiak, który na pytanie radnego Grzegorza Dobrosielskiego, dlaczego nie zaprosił eksperta ze Śremu gdzie fundusz działa, odpowiedział, że kilka dni przed sesją to za późno, aby zapraszać przez telefon. Pozostaje nam się domyślać, że chodzi o to, aby o inwestycjach na wsiach, decydował tylko burmistrz, a nie sołtysi. 

Burmistrz tłumaczył, że teraz daje nawet więcej. Tylko, że przy funduszu sołeckim nikt nie zabroni finansowania wsi też z budżetu gminy, a zyskać dodatkowe pieniądze można było. Czy walka o władzę absolutną Ratusza nad pieniędzmi dla wsi usprawiedliwia działanie na niekorzyść budżetu gminy? Do czego posunie się jeszcze Ratusz i Rada Miejska w decyzjach przeciw interesowi nas wszystkich?

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

15:17 05-04-2017 5