Radna Wiesława Kowalska pije naturalny sok zamiast wody z plastikowej butelki

Radni powiatowi piją na sesjach wodę z plastikowych butelek. Trudno to nazwać działaniem ekologicznym. Wyjątkiem jest Wiesława Kowalska (PiS). Radna z Pyzdr od początku kadencji używa szklanej butelki, z której pije sok własnej produkcji.

samorząd 12:00 16-11-20192 28

– To jest rzadkość i nowość, sok z bardzo zdrowych owoców: jagody kamczackiej i śliwy. Produkowany jest przez nasze gospodarstwo, które jest w procesie certyfikacji ekologicznej. To sok wolny od chemii. Ten nasz produkt wkrótce pojawi się w handlu detalicznym. Etykiety już mamy – informuje Wiesława Kowalska.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem radni powiatowi powinni pić wodę z plastikowych butelek?

Radna w ostatnim czasie zajęła się programem współpracy organizacji pozarządowych z powiatem wrzesińskim. Program poddano konsultacjom, ale nikt nie chciał w nich uczestniczyć (sic!) – oprócz Towarzystwa Kulturalnego „Echo Pyzdr”, którego Kowalska jest założycielką.

Działaczka przede wszystkim zwracała uwagę na transparentność przy przyznawaniu grantów. Dotychczas komisję konkursową wyznaczali spośród siebie urzędnicy oraz zaproszone – jako jedyne – Forum Organizacji Pozarządowych, skupiające 19 organizacji. A więc większość organizacji w powiecie – a jest ich ponad 200 – nie była do tej pory dopuszczana ani zapraszana do prac komisji konkursowej. 

Wiesławie Kowalskiej sok towarzyszy na każdej sesji 

Wiesława Kowalska uszczegółowiła swoje propozycje dotyczące „programu współpracy”. Jej zdaniem nabór do prac komisji powinien być publikowany w Biuletynie Informacji Publicznej, z uszczegółowieniem terminów i zakresu. Kandydaci do pracy w komisji powinni być zgłaszani pisemnie, a powołanie powinno odbywać się w drodze losowania przez komisję kultury rady powiatu.

Zarząd powiatu większość propozycji odrzucił, do części się przychylił i umieścił je w programie współpracy.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:00 16-11-2019