Radio Września ujawniło nagranie z ataku Marka Ś. Będą konsekwencje

„Tylko u nas video z usiłowania zabóstwa!” (pisownia oryginalna) – w taki sposób Radio Września zachęca na swojej stronie internetowej do obejrzenia szokującego nagrania.

na sygnale 18:49 30-11-20180 40

Publikacja pojawiła się dzisiaj, w piątek 30 listopada. Nikt się pod nią nie podpisał. Zamieszczone nagranie pochodzi z monitoringu ulicznego. Widać na nim sytuację, do której doszło 26 listopada przy ul. 17. Dywizji Piechoty we Wrześni. To tam Marek Ś. próbował zabić młotkiem swoją siostrę.

Oryginalny materiał filmowy został zabezpieczony przez policję i prokuraturę jako dowód w sprawie. Funkcjonariusze nie chcieli pokazać nagrania nawet samej poszkodowanej, ze względu na jego drastyczność, w trosce o dobro kobiety. Tym bardziej policja potępia szeroką publikację.

– Absolutnie odcinamy się od tego. To nagranie nie powinno pojawić się w internecie – mówi Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, która przejęła postępowanie w sprawie Marka Ś.

Nagranie wyciekło z sieci monitoringu, której administratorem jest Wrzesińska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Zarząd WSM już podjął kroki prawne w tej sprawie.

– Jesteśmy w szoku, to nigdy nie powinno się wydarzyć. Powiadomiliśmy już komendę wojewódzką, a w poniedziałek składamy zawiadomienie do prokuratury – mówi Urszula Nadolna, prezes WSM.

AKTUALIZACJA z 1 grudnia: Nagranie zostało już usunięte z powodu interwencji policji. Redakcja Radia Września twierdzi, że nie wiedziała, że był to materiał dowodowy.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

18:49 30-11-2018