Pyzdrscy seniorzy uczą się obsługi komputerów

Seniorzy z gminy Pyzdry przez ostatnie tygodnie mieli okazję nauczyć się, jak korzystać z komputerów i tabletów. Wszystko to dzięki Projektowi Cyfrowa Wielkopolska dla osób w wieku 65 lat i więcej.

społeczeństwo 18:15 25-07-20200 0

Kurs dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej zorganizowała został przez Fundację Partycypacji Społecznej w Poznaniu. Zajęcia rozpoczęły się w lutym, jednak od 12 marca do 22 czerwca trwała przerwa spowodowana epidemią. Całość zakończy się 20 sierpnia. Łącznie kurs trwa 90 godzin - to głównie zajęcia na komputerach i nauka obsługi tabletów, ale także spotkania animacyjne, w których uczestnicy wcielają w życie zdobyte umiejętności. Ostatnio uczestnicy wybrali się do Białobrzegu i Śmiełowa.

W poniedziałek 20 lipca z rąk przedstawicielki fundacji Małgorzaty Pankiewicz-Buko seniorzy otrzymali na własność tablety, dzięki którym będą mogli pogłębiać zdobyte umiejętności w swoich domach. - Na zakończenie nie ma egzaminów co sprawia, że chętnych do wzięcia udziału jest bardzo dużo. Uczestnicy na początku podchodzą bardzo niepewnie do komputera, jednak z upływem czasu i pogłębiania swojej wiedzy stają się bardziej otwarci. Z kolei już po otrzymaniu tabletu z entuzjazmem otwierali pudełka, byli bardzo zainteresowani sprzętem i skorzy do dalszej nauki - zapewnia Agnieszka Żminkowska, prowadząca grupę. Warto dodać, że grupy zostały utworzone dzięki Henryce Sadłowskiej z pyzdrskiego koła emerytów, która rozpowszechniła ten kurs w Pyzdrach, zebrała seniorów i zrobiła zapisy. Planowane są już kolejne kursy w przyszłym roku. 

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

18:15 25-07-2020