Punkt zdobyty pomimo sporych przeciwności

Grający prawie całą drugą połowę meczu z Orkanem Jarosławiec w osłabieniu piłkarze Płomienia zdołali wywalczyć jeden punkt. Dodatkowym utrudnieniem dla neklan było to, że pojedynek prowadzony był na bardzo trudnym, nierównym boisku.

piłka nożna 17:28 26-10-20200 0

W pierwszej połowie mecz przebiegał pod dyktando graczy Płomienia. Gospodarze nie byli w stanie wypracować sobie ani jednej okazji strzeleckiej. W 17. min neklanie objęli prowadzenie. Niesamowitym trafieniem w samo okienko bramki Orkana popisał się Patryk Malinger. Później Płomień powinien mieć przyznany rzut karny. Arbiter spotkania miał jednak inne zdanie, neklanie za protesty ukarani zostali dwoma żółtymi kartkami.

Po przerwie do ataku rzucili się gracze z Jarosławca doprowadzając już w 51. min do remisu. Kamil Łuczak sfaulował wychodzącego do sytuacji sam na sam z bramkarzem zawodnika gospodarzy. Neklan w tym momencie spotkała podwójna kara. Obrońca Płomienia ukarany został czerwoną kartką, a miejscowi zdobyli gola po uderzeniu piłki z rzutu wolnego z 17. metrów. Dwie minuty później Orkan prowadził już 2:1 po zagraniu piłki wzdłuż pola bramkowego i umieszczeniu jej przez zawodnika miejscowych w pustej bramce. Piłkarze Płomienia nie załamali się takim obrotem sprawy doprowadzając w 58. min do wyrównania. Znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Patryk Maciejewski. W 85. min znakomitą okazję do przechylenia szali zwycięstwa na własną korzyść mieli gospodarze. Będący w sytuacji sam na sam z Arturem Siejakiem gracz Orkana trafił jednak futbolówką w słupek.

- Mecz był szarpany, boisko nie pozwalało na zbyt finezyjną grę. Grając w 10-tkę pokazaliśmy swoją dojrzałość, okazało się, że potrafimy sobie radzić nawet w najtrudniejszych sytuacjach – komentował trener Płomienia Bartłomiej Figas.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Siejak – Depczyński (Stróżyna), Łuczak, Grzegorczyk, Domżalski – M. Walkowiak, Miśkowiak – Kuzyk, Szklarz, Malinger (Matysiak) – Maciejewski (Dworniczak)

Klasa okręgowa, Orkan Jarosławiec – Płomień Nekla 2:2 (0:1)

17:28 26-10-2020