Pstryczek w nos, czyli zastanawiająca ankieta

Przed sobotnim meczem APP Krispol – Chrobry Głogów kibiców zaskoczył widok ankieterów. W korytarzach hali proszono fanów o wyrażenie swojej opinii na temat przyszłości wrzesińskiej męskiej siatkówki.

siatkówka 09:31 17-11-20194 21

Kibice mieli określić się, w którym kierunku ma - według nich - zmierzać nasz klub. Mogli wybrać trzy życzenia na siedem proponowanych. Miały one bardzo szeroki rozstrzał: od kwestii kadrowych (więcej zawodników wrzesińskich w składzie, lepsi siatkarze z zewnątrz), poprzez finansowe (zwiększenie liczby sponsorów) i organizacyjnych (lepsza oprawa meczów) do celów sportowych (awans do PlusLigi).

Sam pomysł ankiety jest bardzo budujący. Świadczy o podmiotowym traktowaniu fanów. To jednak nie zarząd klubu był ciekawy opinii fanów!

- O ankiecie dowiedziałem się tuż przed meczem – przekonuje prezes Robert Wardak. - Moja rola sprowadziła się do wyznaczenia miejsc dla ankieterów.

- Wyniki ankiety trafią już we wtorek do burmistrza – informował jeden z panów, który namawiał ludzi do chwycenia za długopis.

- Byłem przekonany, że to inicjatywa klubu. Nie wiedziałem, że gmina może interesować się takimi sprawami – dziwił się kibic Sebastian Ryszke, który - jak sam przyznaje – tylko od czasu do czasu przychodzi na mecze APP Krispol.

A dlaczego nie? Dlaczego to nie gmina, największy sponsor klubu, nie powinna pytać podatników, czy kierunek obrany przez klub jest ich zdaniem właściwy? Inna sprawa, że tą ankietą samorządowcy wykazują zarządowi (w zarządzie nie ma przedstawiciela ratusza) pewne zaniedbanie. To klub powinien w pierwszym rzędzie znać oczekiwania swoich kibiców. Znać, a nie domyślać się.

Skąd i dlaczego teraz wziął się pomysł ankiety? Zanim w poniedziałek oficjalnie zapytamy wracających po weekendzie do pracy urzędników, można nieco pospekulować. Zresztą odpowiedź nie powinna być aż tak trudna. Burmistrz Tomasz Kałużny często gości na trybunach w czasie meczów. Widział, jak z z tygodnia na tydzień maleje liczba fanów. Zna też dobrze nieszczególną sytuację finansową klubu. Rozmawia z kibicami...

Pomysł przeprowadzenia ankiety jest trafiony. Szkoda tylko, że z oczywistych względów nie poznamy już opinii osób, które wcześniej pożegnały się (oby nie na stałe!) z halą przy Słowackiego.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

09:31 17-11-2019