PSL chce odzyskać mandat w okręgu. Na czele listy stawia posła Jacka Tomczaka

Koalicja Polska (PSL-Kukiz ’15) zaprezentowała dzisiaj (6 września) w Gutowie Wielkim kandydatów do sejmu w okręgu konińsko-gnieźnieńskim. Liderem listy jest poseł Jacek Tomczak.

aktualności 20:10 06-09-20193 25

Jacek Tomczak, to poznaniak, choć podkreśla swoje związki rodzinne ze Słupcą. Poseł od kilku kadencji. To człowiek prawicy, ale nie przywiązany do stronnictw. Do tej pory zrzeszony w kilku klubach parlamentarnych m.in. PiS i PO. Od niedawna w klubie PSL-Koalicja Polska.

Jacek Tomczak ma być lokomotywą wyborczą Koalicji Polskiej

- Zostałem zaproszony przez Władysława Kosiniaka-Kamysza i Pawła Kukiza do podjęcia niełatwej misji-podjęcia roli lidera listy, który poprowadzi drużyna PSL-Koalicji Polskiej do walki wyborczej na zdominowanej przez PiS wschodniej flance Wielkopolski – mówił Jacek Tomczak.

Mirosława Kaźmierczak, Paweł Guzik i Teodor Stępa

Głównym zadaniem Jacka Tomczaka ma być odzyskanie mandatu poselskiego dla PSL-u w okręgu wyborczym. Oprócz Tomczaka podczas konferencji zaprezentowali się: Mirosława Kaźmierczak (nr 3 na liście), Teodor Stępa (nr 7) i wrześnianin Paweł Guzik (nr 10).

Pamiątkowe zdjęcie na tyłach hotelu Kassandra

W konferencji uczestniczyli także lokalni działacze PSL-u z prezesem powiatowym Mirosławem Zielińskim na czele.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem PSL odzyska mandat poselski w okręgu gnieźnieńsko-konińskim?

Politycy PSL podkreślali konieczność zakończenia seansu nienawiści i wojny polsko-polskiej. Sporo miejsca poświęcono propozycji pod nazwą "emerytura bez podatku". Zdaniem ludowców będzie to oznaczało zwiększenie emerytury, przy najniższych świadczeniach ok. 2 tys. zł rocznie dla każdego emeryta.

Więcej na temat tego wydarzenia w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

20:10 06-09-2019