Przyszedł walec i wyrównał. Grad goli przy Kosynierów

W środowe popołudnie Victoria Września w towarzyskim meczu zmierzyła się z SKP Słupca. Rywale z V ligi byli tylko tłem dla poczynań zawodników trenera Tomasza Bekasa. Goście dali sobie zaaplikować aż osiem bramek.

piłka nożna 08:35 11-06-20200 3

Wrzesiński szkoleniowiec potraktował sparing dla przeglądu wojsk. Zagrało 20 zawodników, a kilku innych musiało zadowolić się jedynie truchtem wzdłuż linii bocznej boiska. Jako ciekawostkę należy przyjąć fakt, że Paweł Lisiecki w pierwszej połowie zagrał na… „dziewiątce”! Goście mieli okrojona liczebnie kadrę, w dodatku w trakcie meczu z powodu kontuzji stracili dwóch zawodników. Szczególnie jeden uraz wydawał się poważny, gdyż podejrzewano złamanie kości śródstopia.

Mecz rozpoczął się niespecjalnie dla wrześnian. W 14. min, po błędzie Adriana Kruszyńskigo, SKP zdobył bramkę. Victoria, grająca w pierwszej części mecz w składzie dalekim od optymalnego, za sprawą Dawida Szymańskiego i Filipa Brzostowskiego wyszła jednak na prowadzenie. Obie bramki były z gatunku „palce lizać”.

Po zmianie stron i składu, wrześnianie włączyli kolejny bieg. Między 55. i 64. min zdobyli aż cztery gole. Szczególnie trafienie powracającego po czteroletniej przerwie do Victorii Jakuba Groszkowskiego wzbudził aplauz na trybunach. Strzał z 20 metrów był rzadkiej urody. W końcówce nasi piłkarze dołożyli kolejne dwa trafienia i goście musieli wracać do Słupcy z niezłym bagażem goli.

Co ciekawe, w meczu piłkarze Victorii ustrzelili cztery doppelpacki. Dorobkiem bramkowym podzieli się po równo: Szymański, Brzostowicz, Groszkowski i Mikołaj Panowicz.

Jak oceniać postawę Victorii? Optycznie wrześnianie wyglądali lepiej niż przyzwoicie, ale trzeba pamiętać, że tło dla ich poczynań było mizerne. Rzuciła się w oczy spora nadwaga jednego naszego zawodnika – mniejsza o nazwisko. Do zrzucenia paru ładnych kilogramów zostało mu siedem tygodni. IV liga startuje na początku sierpnia.

Victoria Września – SKP Słupca 8:1 (2:1)

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

08:35 11-06-2020