Przystań w Spławiu najfajniejszym miejscem w powiecie zdaniem Czytelników!

Najfajniejszym miejscem w powiecie wrzesińskim w głosowaniu naszych Czytelników została Przystań kajakowa w Spławiu!

plebiscyt 10:05 05-09-20203 0

1023 głosy na kuponach i SMS-owo oddali Czytelnicy „WW” w naszym plebiscycie, który odbywał się przez ostatnie miesiące. Chodziło nam o wyłonienie miejsc, w których dobrze się czujemy, które lubimy odwiedzać, przebywać, do obejrzenia których zapraszamy swoich gości.

Teraz już wiemy, że nasi Czytelnicy najlepiej czują się na przystani kajakowej w Spławiu. Z kolei drugie miejsce zajęła zabytkowa kuźnia w Żydowie państwa Szkudlarków, a trzecim miejscu znalazł się Ogród Różany na Waltra Łąkach we Wrześni.

Główną nagrodę dla osób głosujących, czyli weekendowy pobyt dla 6 osób w Ośrodku Kospark w Przyjezierzu nad Jeziorem Ostrowskim w powiecie mogileńskim otrzymuje Małgorzata Waszak z Wszemborza. Bon o wartości 150 złotych do realizacji w Restauracji Rogata w Hotelu Kosmowski przypadł w udziale pani Barbarze Kaczmarek z ul. Piastów we Wrześni, natomiast bon o wartości 100 zł do wykorzystania w Restauracji & Hotelu Sosnowa w Salomonowie koło Anastazewa otrzymuje osoba, która oddała głos SMS-em z numeru XXX 595 356.

Wyróżnienie otrzymuje też fotograf Marek Picheta za zdjęcie Pyzdr zza Warty oraz inne fotografie fajnych miejsc powiatu. Mamy dla Pana albumy w redakcji. Zwycięzców prosimy o kontakt z redakcją w celu odebrania voucherów umożliwiających realizację nagród. Poniżej krótkie opisy miejsc z podium plebiscytu.

I MIEJSCE

Przystań kajakowa Spławie

To jeden z elementów questu turystycznego zbudowanego przez radę sołecką tej miejscowości. Spławie to idealne miejsce na wyprawę rowerową. W centrum wsi znajduje się ławeczka questowa, są tutaj dostępne mapki (jest tu również wypożyczalnia rowerów – gospodarstwo agroturystyczne). Szlak wiedzie wśród kopalń żwiru, przez grodzisko wczesnośredniowieczne, po pięknej okolicy do jedynego „portu” gminy Kołaczkowo na Warcie. Miejsce to w szczególności polubili wędkarze. Jeśli wybieracie się na dwóch kółkach, polecamy raczej rower na grubszych oponach.

II MIEJSCE

Zabytkowa kuźnia w Żydowie

Janusz Szkudlarek z Poznania jest synem właścicieli sklepu kolonialnego i kuźni pod Żydowem. Po przejściu na emeryturę postanowił utworzyć tam prywatne muzeum „tamtych czasów”. Udało mu się zgromadzić bardzo duży zbiór dawnych narzędzi rolniczych, a także sprzętów domowych wykorzystywanych w gospodarstwie. Wyremontował też kuźnię. Swoje zbiory udostępnia dzieciom i młodzieży szkolnej z Kołaczkowa i całej gminy, zupełnie za darmo.

WYRÓŻNIENIE

Widok na Pyzdry zza Warty

To jeden z najpiękniejszych widoków w naszym powiecie – a może najpiękniejszy. Jest potwierdzeniem dawnej świetności miasteczka i jego prastarego charakteru. Wysoki brzeg + rzeka na pierwszym planie z fajną mariną dla wodniaków tworzą obraz, na który można patrzeć i patrzeć. Oprócz walorów niejako naturalnych i historycznych, trzeba zwrócić uwagę na starania władz, żeby podnieść atrakcyjność turystyczną Pyzdr: okazały mural na ścianie hali sportowej, ciąg spacerowy nad Wartą, wiodący aż do odnowionego wiatraka holenderskiego, marina...

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:05 05-09-2020