Przysięga terytorialsów w Śremie. Brygada ma już ponad 1000 żołnierzy!

Siedemdziesięciu sześciu nowych terytorialsów 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę na wierność Ojczyźnie podczas uroczystości, która 15 czerwca odbyła się w Śremie.

społeczeństwo 10:52 17-06-20194 7

Żołnierze, którzy złożyli przysięgę zostali powołani do służby 31 maja i przeszli intensywne szkolenie podstawowe, które odbyło się na obiektach wojskowych 124 batalionu lekkiej piechoty w Śremie.

Nowo wcieleni terytorialsi zostali przeszkoleni w zakresie m.in.: praktycznych umiejętności strzeleckich, posługiwania się bronią, taktyki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i topografii.

Standardem w 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialne stało się już szkolenie i nauka strzelania z wykorzystaniem najnowocześniejszego polskiego karabinka MSBS „Grot”.Dodatkowym utrudnieniem dla nowych żołnierzy były panujące w trakcie przeszkolenia afrykańskie upały.

- Potencjałem 12 Wielkopolskiej Brygady są ludzie. W dowodzonej przeze mnie jednostce służbę pełni ponad 1000 żołnierzy. Już niedługo minie rok od momentu gdy rozpoczynaliśmy szkolenie żołnierzy – ochotników. Wśród tych którzy rok temu wstępowali w szeregi WOT cały czas widzę wysoki poziom motywacji oraz duże zaangażowanie w szkolenie. Obserwuję, że takie same cechy, determinacja i chęć zdobywania nowych umiejętności cechuje także nowych żołnierzy, którzy właśnie dziś stali się terytorialsami – powiedział po przysiędze płk Rafał Miernik, dowódca brygady.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

10:52 17-06-2019