Przypominamy o zbiórce dla sołtyski Trzcianek

Sołtyska Trzcianek Marzena Zehner w swoim życiu zawsze pomagała innym, dziś sama potrzebuje pomocy. Aby znów mogła chodzić, potrzebuje protezy. Trwa zbiórka pieniędzy. 

Pomagamy 17:18 02-12-20201 0

Problemy ze zdrowiem pani Marzeny rozpoczęły się już kilka lat temu bardzo niewinnie. Najpierw zdiagnozowano u niej cukrzycę, potem astmę i nadczynność tarczycy. Z czasem choroby się nawarstwiły. Trzy lata temu, po ponad dekadzie leczenia, lekarze stwierdzili miażdżycę tętnic kończyn dolnych i niewydolność krążeniową. Pomimo ciągłych kontroli i sumiennego przyjmowania leków choroby wyprzedzała ją o krok.

W październiku 2018 r. pani Marzena trafiła do szpitala. Przeszła operację wszycia pomostu, który miał udrożnić tętnicę udową i podkolanową. Po kilku godzinach po zabiegu pojawiły się komplikacje i lekarze zdecydowali o reoperacji. Po niej stwierdzono martwicę stopy. Następnego dnia wykonano amputację prawej nogi na wysokości uda.

- Moje życie jakby się skończyło. Z samodzielnej kobiety stałam się więźniem własnego ciała, własnych ograniczeń. Poruszam się na wózku, a w codziennych czynnościach potrzebuję pomocy bliskich. W mojej lewej nodze również znaleziono rozległe zmiany miażdżycowe. Walczę z chorobą i nie dopuszczam do siebie myśli, że mogę stracić drugą nogę. Chcę cieszyć się życiem, chcę żyć dalej - mówi Marzena Zehner.

Aby wrócić do dawnej aktywności i życia bez wózka inwalidzkiego potrzebna jest proteza prawej nogi. Ta, którą ma teraz była tymczasową i miała służyć do nauki chodzenia.

Proteza do każdej osoby musi zostać dopasowana indywidualnie i dlatego jej koszt to ponad 45 tys. zł. Dotychczas na jej zakup udało się otrzymać dofinansowanie w kwocie 20 tys. zł z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w ramach programu „Aktywny Samorząd” oraz 5,5 tys. zł z Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Brakującej kwoty pani Marzena nie zgromadzi sama, dlatego potrzebuje pomocy. Obecnie na portalu fundacji Siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy. Sołtyska nie traci nadziei, że uda się jej zebrać pieniądze i liczy, że w tym pomoże jej wielu dobrych ludzi. Pani Marzenie można też przekazać 1 proc.podatku (nr KRS 0000396361, cel szczegółowy 0093187 Marzena). 

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

17:18 02-12-2020