Przymiarki do budowy nowego boiska ZSZ nr 2 przy ul. Koszarowej

 Zarząd Powiatu Wrzesińskiego chce wybudować nowe boisko szkolne przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2. Wstępny kosztorys to 2,5 mln zł.

oświata 09:00 18-05-20190 2

Nowy obiekt miałby powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, a więc powiat wybudowałby go z prywatną firmą. 16 kwietnia przedsiębiorca i architekt Radosław Wojciechowski przedstawił zarządowi powiatu koncepcję powstania tego obiektu.

Boisko powstałoby w miejscu starego, znajdującego się obecnie przed budynkiem szkolnym. Obiekt byłby zadaszony albo częściowo przykryty balonem, który w okresie wiosenno-letnim byłby zdemontowany. Partnerstwo publiczno-prywatne miałoby polegać na tym, że inwestor (firma) sfinansowałby koszty zaprojektowania i budowy obiektu, natomiast teren pod budowę boiska udostępniłby powiat. Koszty utrzymania dzielone byłyby po połowie. Wstępnie wyliczono je na 30 tys. zł miesięcznie.

Boisko sportowe przy ZSZ nr 2

Nowe boisko szkolne miałoby być użytkowane przez ZSZ nr 2 w czasie zajęć lekcyjnych, a po południu służyłoby do celów komercyjnych.

Żadne wiążące decyzje w tej sprawie jeszcze nie zostały podjęte. Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz w czasie posiedzenia zwracał uwagę na to, że firma, która będzie realizowała ten projekt, zostanie wyłoniona w drodze przetargu. Na razie w budżecie powiatu nie ma na to pieniędzy. Starostwo przedstawioną ofertę traktuje tylko „poglądowo”.

Wejście od ulicy Kosynierów

Obecne boisko szkolne ma 11 lat. Placówka zimą korzysta z czterech sal i salek. Uczniowie mają 3 godziny WF-u w tygodniu. – Dlatego ta inwestycja w znaczący sposób poprawiłaby naszą bazę sportową. Oczywiście liczymy na możliwie szybką realizację – mówi Maciej Mielczarek, dyrektor ZSZ nr 2.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

09:00 18-05-2019