Przyłbice z wrzesińskiego Freelabu służą ratownikom z całej Polski

Stowarzyszenie Freelab Września od ponad trzech tygodni tworzy przyłbice ochronne dla medyków i służb mundurowych. Z osłon korzysta już ponad 80 placówek z całej Polski.

Pomagamy 21:51 21-04-20202 0

Przyłbice przekazywane są dla szpitali, przychodni, zespołów ratownictwa medycznego, posterunków policji i jednostek OSP. Używają ich medycy i funkcjonariusze z Wrześni, ale także Poznania, Swarzędza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Jastrzębia Zdroju, Katowic i wielu innych mniejszych i większych miast.

Przyłbice powstają metodą druku 3D. Początkowe tworzono je w pracowni stowarzyszenia przy ul. Mickiewicza. Wraz z rozwojem produkcji przeniesiono ją do Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach. 

Dziennie powstaje kilkadziesiąt osłon. Produkcja jest możliwa dzięki zaangażowaniu działaczy stowarzyszenia, ale też wsparciu firm i osób prywatnych.

Zapotrzebowanie na osłony jest cały czas bardzo duże. Do Freelabu zgłaszają się kolejne placówki. Stowarzyszenie zbiera środki na nowy sprzęt, który pozwoli drukować jeszcze więcej przyłbic.

Zbiórkę można wesprzeć: TUTAJ.

A poniżej film z produkcji osłon:

Zdjęcie: Facebook/ Państwowe Ratownictwo Medyczne Jastrzębie Zdrój

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

21:51 21-04-2020