Przygotowania do debiutanckiego sezonu futsalowej drużyny KP Wooden Villa/Lucart Energy Września

Od początku września piłkarze futsalowej drużyny KP Wooden Villa/Lucart Energy Września przygotowują się do debiutanckiego sezonu w II Polskiej Lidze Futsalu. Pierwszy ligowy mecz rozegrany zostanie już niebawem.

piłka nożna 18:21 17-10-20200 0

W tym sezonie w II Polskiej Lidze Futsalu (gr. Wielkopolska) wystąpi 10 drużyn. Początek rozgrywek nastąpi najprawdopodobniej 31 października.

- Spełniliśmy wszystkie warunki licencyjne, hala przy ul. Kosynierów spełnia wszystkie wymagania do rozgrywania meczów. Z niecierpliwością czekamy na start rozgrywek. Oprócz nas jako beniaminek wystąpi drużyna z Czerniejewa. Czeka nas zatem bardzo ciekawy derbowy pojedynek - przedstawia prezes zarządu KP Września Dominik Cichoński.

- Nasza drużyna trenuje dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki. Przygotowania do sezonu idą zgodnie z planem, frekwencja na treningach jest bardzo dobra, widać duże zaangażowanie trenera Arkadiusza Hofmana i naszych piłkarzy. Przed startem ligi jesteśmy więc dobrej myśli – dodawał rzecznik prasowy zespołu Piotr Jędraszak.

Kadra drużyny KP Wooden Villa/Lucart Energy Września liczy obecnie 20 zawodników. Składają się na nią głównie zawodnicy drużyny Wooden Villa – mistrza ligi WTPN w sezonie 2018/2019 oraz inni piłkarze znani z lig WTPN, którzy zdecydowali się dołączyć do zespołu. W drużynie zagrają także Łukasz Fechner i Maciej Zięba, zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali występujący w I Polskiej Lidze Futsalu KS Gniezno.

Zawodnicy mają za sobą już kilka meczów towarzyskich. Na początek zmierzyli się z pierwszoligowcami z Mosiny i Gniezna. Te spotkania zakończyły się wysokimi porażkami.

- Dzisiejsza gra kontrolna z KS Gniezno to dobry sprawdzian dla nas. Wynik pokazuje że sporo pracy przede mną i zespołem, ale w tej chwili osiągane wyniki w sparingach są sprawą drugorzędną. Miałem okazję na żywo zobaczyć w grze starych i nowych zawodników. Dużo błędów indywidualnych z naszej strony i jednak brak treningu spowodowały że w trzeciej tercji gry wyraźnie ustępowaliśmy gospodarzom - oceniał po sparingu z KS Gniezno trener KP Września Arkadiusz Hofman.

W październiku drużyna ma zaplanowane trzy sparingi z drużynami z lig środowiskowych z Wrześni i Gniezna. 11 października w hali przy ul. Kosynierów we Wrześni zespół zagrał towarzysko z mistrzem ligi WTPN w sezonie 2019/2020 – Capri Lucca. W drużynie Capri Lucca wystąpiło kilku zawodników, którzy w niedawnej przeszłości reprezentowali występujący w rozgrywkach I Polskiej Ligi Futsalu Gestamp Września. Ten zacięty i wyrównany pojedynek zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla capri Lucca zdobył Oskar Pietrzak, a dla KP Wooden Villa/Lucart Energy Września Łukasz Zugaj.

- Był to bardzo dobry i pożyteczny sparing. Nasza dzisiejsza gra miała pokazać charakter i styl, jaki będę preferował. Na pewno wiele elementów w naszej grze wymaga jeszcze znacznej poprawy. Cieszy mnie duże zaangażowanie całej drużyny i chęć ciągłego uczenia się gry. Na obecną chwilę jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników. Spokojnie i cierpliwie robimy swoje – oceniał po meczu trener wrzesińskiej drużyny.

Start w II Polskiej Lidze nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów drużyny.

Sponsorami tytularni są Wooden Villa i Lucart Energy.

Sponsorem Gold jest firma Dexon.

Sponsorem Silver jest My Car's Look, Intertrend Polska oraz Fundamenty.

Sponsorem Bronze jest Sodkiewicz Elewacje, English House.

Partnerami są Javo Bruk, Braga, Hedrych.pl, Fashion by Mynia, Drinkshop, Fryzjer u Przema, Wrzesińskie Obiekty Sportowo-Rekreacyjne, Gminne Zrzeszenie LZS we Wrześni, Urząd Miasta i Gminy we Wrześni.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:21 17-10-2020