Przygarnij Psi-Jaciela! – rusza akcja adopcyjna wrzesnia.info.pl i Stowarzyszenia Psi-Jaciel

We wrzesińskim schronisku znajduje się wiele psiaków szukających domu i miłości. Od dziś co tydzień będziemy prezentować sylwetkę jednego z nich. Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy w ten sposób znajdą przyjaciela na dobre i złe.

Pomagamy 00:05 12-07-20180 14

Adopcja zwierzaka chyba jeszcze bardziej niż kupno uświadamia, że bierzemy odpowiedzialność za żywą istotę, która będzie zdana tylko na nas. Od opiekuna będzie zależało szczęście, zdrowie i dobrostan psa. Zwierzęta przebywające w schronisku mają różne historie, niektóre zostały porzucone, inne skrzywdzone i zabrane swoim właścicielom. W ich psich serduszkach wciąż jednak jest mnóstwo miłości, która tylko czeka na odpowiedniego człowieka.

Gorąco namawiamy właśnie do adopcji, ponieważ po co celowo rozmnażać zwierzęta, gdy tyle z nich czeka na dom, często latami? Dodatkowo często kupując psa, kupujemy „kota w worku”. W wypadku wrzesińskiego schroniska wolontariusze Stowarzyszenia Psi-Jaciel są w stanie opowiedzieć wiele o charakterze poszczególnych zwierzaków czy wyjaśnić, w jakim domu odnajdą się najlepiej.

Poppy

Ma około dwóch lat, a do schroniska trafiła w styczniu 2018. Niestety zapewne została w przeszłości skrzywdzona – w kontaktach z ludźmi jest bardzo zachowawcza. Jednocześnie to łagodna suczka, delikatna, która pozwala zrobić ze sobą wszystko. Nie jest agresywna nawet wtedy, kiedy się boi. Odnajdzie się w domu z dziećmi – na spacery zabierają ją najmłodsi wolontariusze Psi-Jaciela i uwielbiają te chwile. Poppy akceptuje też inne psy, więc może trafić do domu, w którym mieszka już inny rozszczekany zwierzak. Uwielbia pieszczoty. To idealna kandydatka na podopieczną dla osoby spokojnej i stonowanej, a także zapracowanej, więc rzadko obecnej w domu. Przede wszystkim jednak – kochającej i czułej, która pozwoli Poppy zapomnieć o strachu.

Kontakt w sprawie adopcji Poppy: Stowarzyszenie Psi-Jaciel (665 443 926 lub 724 135 335, stowarzyszenie.psijaciel@gmail.com).

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

00:05 12-07-2018