Przygarnij Psi-Jaciela! – poznajce Bambinio

We wrzesińskim schronisku znajduje się wiele psiaków szukających domu i miłości. Co tydzień prezentujemy sylwetkę jednego z nich. Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy w ten sposób znajdą przyjaciela na dobre i złe.

Pomagamy 22:13 26-07-20180 0

Więcej o akcji adopcyjnej wrzesnia.info.pl oraz Stowarzyszenia Psi-Jaciel przeczytacie TUTAJ. A my przedstawiamy kolejnego psiaka czekającego na swojego człowieka.

Bambinio

Ma około trzech lat. Nieźle znosi pobyt w schronisku, choć nie lubi niewoli i zdarza mu się wyraźnie zdenerwować, kiedy siedzi zamknięty w kojcu. Wolontariusze mówią, że to taka poza twardziela, którą próbuje zamaskować, jak bardzo tęskni za domem. Gdy tylko klatka zostaje uchylona, natychmiast wykorzystuje okazję, by wydostać się na wolność. Uwielbia spacery i najchętniej w ogóle by z nich nie wracał, bo wie, że koniec spaceru oznacza rozstanie z człowiekiem i zamknięcie w „więzieniu”.

Został znaleziony wiosną na poboczu autostrady. Bardzo się bał i bronił przed zabraniem go stamtąd, próbował kąsać człowieka, który go znalazł. Na co dzień jednak nie ma w nim an grama agresji. Wobec innych zwierząt jest neutralny, wobec dzieci – przyjazny. Jest malutki, ale pełen rezonu. Jego tylna łapka jest sztywna, zapewne wskutek dawnego urazu, ale psiak zupełnie nie zwraca na to uwagi i zachowuje się, jakby była zdrowa. Niepełnosprawność w niczym mu nie przeszkadza. Bambinio nie jest typem pieszczocha, więc nie odnajdzie się w domu, w którym byłby non stop tarmoszony, natomiast bardzo ładnie chodzi na smyczy, dzięki czemu mógłby stać się towarzyszem spacerów nawet dla seniorów.

Kontakt w sprawie adopcji Bambinio: Stowarzyszenie Psi-Jaciel (665 443 926 lub 724 135 335, stowarzyszenie.psijaciel@gmail.com).

Bambinio, Fot. Stowarzyszenie Psi-Jaciel

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

22:13 26-07-20180 0