Przygarnij Psi-jaciela! – jeśli Berta nie znajdzie domu, straci wzrok

We wrzesińskim schronisku znajduje się wiele psiaków szukających domu i miłości. Co tydzień prezentujemy sylwetkę jednego z nich. Mamy nadzieję, że nasi Czytelnicy w ten sposób znajdą przyjaciela na dobre i złe.

Pomagamy 23:03 30-01-20200 0

Więcej o akcji adopcyjnej Wrzesnia.info.pl oraz Stowarzyszenia Psi-jaciel przeczytacie tutaj. A my przedstawiamy kolejnego psiaka czekającego na swojego człowieka.

Berta

Trafiła do schroniska we Wrześni z widocznym problemem okulistycznym. Weterynarz określi jej wiek na około 5-6 lat. Po kilku miesiącach pobytu w kojcu wolontariusze zauważyli, że obija się o wszystko, co stanie na jej drodze. Berta ma doskonały węch i słuch, ale coraz gorzej widzi. Trafila do psiego okulisty w Poznaniu, gdzie miała wykonane badanie USG i ERG obu oczu. 

Pacjentka była bardzo, bardzo dzielna, igły wybijane w główkę zniosła ze spokojem i godnością. Okazało się, że lewego oczka nie da się już uratować. Prawe jednak jest szansa wyleczyć. Wolontariusze deklarują, że zrobią wszystko, żeby nie zostawić Berci niewidomej, żeby w tej całej tragedii bezdomności, która ją dotknęła, zrobić dla niej coś dobrego. Zbierają fundusze na jej operację. Ale tak naprawdę największym problemem jest zapewnienie jej domu, który zaopiekuje się nią w okresie rekonwalescencji. Po operacji Berta nie może wrócić do brudnego, schroniskowego kojca. Musi mieć zapewnione sterylne warunki, trzeba będzie regularnie podawać jej leki, a w schronisku nie ma na to najmniejszych szans. Operacja Berty odbędzie się w klinice w Poznaniu. Berta pilnie szuka domu tymczasowego. Im szybciej operacja będzie wykonana, tym większe szanse jej powodzenia.

Kontakt w sprawie adopcji Berty: Stowarzyszenie Psi-jaciel (669 809 565 lub 724 135 335, stowarzyszenie.psijaciel@gmail.com).

Berta, fot. Stowarzyszenie Psi-jaciel

Wspomóc stowarzyszenie można, dokonując wpłat na:

46 1600 1462 1845 0970 2000 0001

Stowarzyszenie na Rzecz Podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrześni „Psi-jaciel”

ul. Kościuszki 8/4

62-300 Września

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

23:03 30-01-2020