Przygarnij Psi-Jaciela! – Hasz czeka właśnie na Ciebie

We wrzesińskim schronisku znajduje się wiele psiaków szukających domu i miłości. Co tydzień prezentujemy sylwetkę jednego z nich. Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy w ten sposób znajdą przyjaciela na dobre i złe.

Pomagamy 23:40 09-08-2018 1

Więcej o akcji adopcyjnej wrzesnia.info.pl oraz Stowarzyszenia Psi-Jaciel przeczytacie TUTAJ. A my przedstawiamy kolejnego psiaka czekającego na swojego człowieka.

Hasz

To jedna z „ofiar” wakacji – został znaleziony w lipcu zeszłego roku w lesie. Nie wiadomo, jak długo się tam błąkał, ale wyraźnie ucieszył się na widok człowieka. Okazało się później, że był strasznie zarobaczony, a żywił się głównie liśćmi i igliwiem... Nikt go nie szukał, więc porzucenie jest dość ewidentne. Na zakwaterowanie w schronisku zareagował, jakby trafił do raju, ani razu nie próbował się wymknąć między nogami wolontariuszy w czasie otwierania kojca, co jest „bidulową” normą. To pozwala wyobrazić sobie, że Hasz ma za sobą niezbyt miłe chwile...

Dla żadnego psa jednak schronisko nie powinno być szczytem marzeń. Na pewno gdzieś jest ktoś, kto marzy o takim przyjacielu, któremu zapewni szczęśliwy dom. Hasz ma ok. 6-7 lat, więc jeszcze kawał życia przed nim. Jest niezwykle przyjazny, uwielbia dzieci, a maluchy zaraża swoją radością, może być więc świetnym towarzystwem dla małego samotnika, któremu trudno nawiązać kontakty z ludźmi. Nieźle dogaduje się też z innymi psami - co prawda większy zwierzak spotkany w kojcu nieco nim pomiatał, ale odkąd trafił na kolegę swoich rozmiarów, jest już super.

Na pewno ma w sobie sporo jamnika, ale nie da się zliczyć, ile ras domieszało się, aby powstał Hasz. Uszy zupełnie niejamnikowate, a i pyszczek nieco za krótki, podobnie jak korpus, z kolei łapki nieco za długie. Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ jest przyjaznym i wdzięcznym stworzeniem, zdjęcia nie oddadzą tego, jak przemiły i radosny to psiak. Idealnie wpasuje się nawet do małego mieszkania.

Kontakt w sprawie adopcji Hasza: Stowarzyszenie Psi-Jaciel (669 809 565 lub 724 135 335, stowarzyszenie.psijaciel@gmail.com).

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski   1

Anna Tess Gołębiowska

23:40 09-08-2018 1