Przewodniczący rady i burmistrz osobiście zaproszą prezydenta Polski do Miłosławia

Hubert Gruszczyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Miłosławiu spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Do spotkania dojdzie podczas wizyty głowy państwa w Winnej Górze.

samorząd 18:35 01-03-2018 6

Prezydent przyjedzie do Winnej Góry w poniedziałek 5 marca około godz. 15.15. W programie jego wizyty jest złożenie w asyście wojska kwiatów na grobie generała Jana Henryka Dąbrowskiego. Później ma się odbyć krótkie spotkanie z mieszkańcami.

Potem prezydencka kolumna pojedzie do miejscowego pałacu. Odbędzie się tam spotkanie z samorządowcami. Zaproszenie do pałacu otrzymało niewiele, bo 30 osób. Wśród nich jest Hubert Gruszczyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Miłosławiu, a zarazem lider klubu Razem dla Gminy Miłosław.

Ankieta

Czy Hubert Gruszczyński powinien kolejny raz kandydować na burmistrza Miłosławia?

– Bardzo się z tego cieszę, bo spotkanie będzie doskonałą okazją do zaproszenia pana prezydenta na obchody 170. Rocznicy Bitwy Miłosławskiej, które odbędą się 28 kwietnia w Miłosławiu – mówi H. Gruszczyński. – Oczywiście mam lekką tremę, bo nie co dzień spotyka się z prezydentem Polski. Trema mnie jednak nie zje i na pewno dam radę wykrztusić z siebie nie jedno słowo – śmieje się przewodniczący rady.

Dodajmy, że Andrzej Duda z Winnej Góry pojedzie do Środy Wielkopolskiej.

AKTUALIZACJA

W spotkaniu z prezydentem udział weźmie również burmistrz Miłosławia Zbigniew Skikiewicz. Włodarz również przy nadarzającej się okazji chce zaprosić głowę państwa do Miłosławia. Udział w spotkaniu ma wziąć również miłosławski proboszcz ks. Krzysztof Redlak oraz Przemysław Hirszfeld, szef powiatowych struktur PiS. 

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

18:35 01-03-2018 6