Przetestujmy rowery miejskie!

Czy rowery miejskie sprawdzą się we Wrześni? Jesteśmy pewni, że tak, ale najlepszy sposób, by się przekonać, to to sprawdzić.

Moim zdaniem 10:22 02-05-20197 33

Dlatego świetnym pomysłem, do którego zachęcamy nasze władze, jest skorzystanie z pilotażowego testu systemu wypożyczalni rowerowych. Takie tymczasowe rozwiązanie oferują niemal wszyscy operatorzy rowerów miejskich – to doskonały sposób, by zobaczyć na własne oczy, że rowery miejskie nie gryzą.

Na czym polega takie rozwiązanie? Program pilotażowy to rozwiązanie oferowane przez operatorów rowerów miejskich. Zostało ono przygotowane dla samorządów, które przed podjęciem decyzji o docelowym systemie chcą sprawdzić, jak funkcjonuje on w praktyce i co myślą o nim mieszkańcy. Polega on na wdrożeniu pełnego systemu miejskich wypożyczalni na 3-4 miesiące.

W ramach programu pilotażowego operator zapewnia 4 stacje i 32 rowery – po 8 na każdą stację. Przykładowo Ciechanów, niespełna 50-tysięczne mazowieckie miasto, po sprawdzeniu systemu zdecydowało się na jego wdrożenie i rozbudowę. Warto brać przykład z samorządów rozwijających komunikację rowerową. Przetestujmy rowery miejskie!

Filip Tomczak

członek stowarzyszenia Projekt Września

Thumb ww biernat

Filip Biernat

10:22 02-05-2019