Przełom w sprawie modernizacji oczyszczalni ścieków w Kołaczkowie

Wiele wskazuje na to, że gmina Kołaczkowo otrzyma dofinansowanie na modernizację oczyszczalni ścieków w Kołaczkowie. 25 czerwca sejmik województwa wielkopolskiego przesunął środki na ten cel.

samorząd 10:43 09-07-2018 0

Przypomnijmy, że budżecie gminy Kołaczkowo 2018 na przebudowę oczyszczalni ścieków zaplanowano 4,7 mln zł. Budowa ruszy, jeśli gmina Kołaczkowo otrzyma dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Od kilku miesięcy samorząd starał się o dotację, ale projekt miał za mało punktów, aby otrzymać dofinansowanie. Wiele wskazuje na to, że Kołaczkowo otrzyma pieniądze z puli rezerwowej.

Wcześniej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

- Dostaliśmy informację, że zarząd województwa wielkopolskiego planuje alokację środków, ponieważ jest bardzo duże zainteresowanie w programie „Gospodarka wodno-ściekowa” i tak też się stało. 25 czerwca odbyła się sesja sejmiku województwa, na której przesunięto środki i znaleźliśmy się na liście samorządów, które maja otrzymać dofinansować. Cieszymy się z tego bardzo i bierzemy się do roboty i właśnie komplementujemy niezbędne dokumenty - mówi nam Teresa Waszak, wójt gminy Kołaczkowo.

Podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu ma nastąpić jesienią.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

10:43 09-07-2018 0