Przejechałem się nową ścieżką rowerową w stronę Węgierek

Jechaliście już tam? Fajnie, że jest. W samym mieście byłoby jeszcze lepiej, gdyby powstało połączenie z nią od ronda przed cmentarzem komunalnym, czyli na skrzyżowaniu Sikorskiego z Kościuszki.

Moim zdaniem 12:56 17-05-2017 20

Jest tam sporo miejsca na ścieżkę rowerową i w ogóle na taką drogę wewnętrzną, jaka jest dalej przy ścieżce na Węgierki, w Gutowie. Cały pas „nie wiadomo czego” przy Agrarze, WTZ-etach, Kosłomie, dawniejszym ZGM-ie, czyli PUK-u i innych firmach, które tam mają wjazdy, od wielu lat „woła” o modernizację. Pół biedy, kiedy jest sucho lub mroźno, ale po deszczach jest tam horror. Przyznam, że nie wiem do kogo należy ten pas – do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czy też do gminy – ale coś z tym fantem trzeba zrobić, ponieważ codziennie jeździ tam pewnie co najmniej kilkaset pojazdów. Dla pieszych też nie jest tam komfortowo.

Apeluję zatem do decydentów: zróbcie tam coś z prawdziwego zdarzenia, i nie chodzi mi tylko o względy wizerunkowe dla naszego miasta, bo jak wiemy to droga tranzytowa...

Ankieta

Jak często chodzisz pieszo lub jedziesz rowerem ulicą Sikorskiego (od ronda przy Kościuszki do wylotu ul. Słowackiego)?

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

12:56 17-05-2017 20