Przejazd kolejowy w Nekli ponownie jest sprawny. Powróciły pospieszne pociągi

Od ubiegłego piątku ponownie funkcjonuje sygnalizacja z rogatkami na przejeździe kolejowym w Nekli. Ma to związek z powrotem pospiesznych pociągów spółki PKP Intercity.

aktualności 12:13 11-06-20190 0

Przypomnijmy, że przez wcześniejsze trzy tygodnie przejazd na trasie kolejowej między Poznaniem i Warszawą nie był zamykany. 

Pracownicy wykonujący remont tej linii zamontowali znaki "stop" i informacje o uszkodzonych rogatkach i nieczynnej sygnalizacji świetlnej. Takie działanie było niezbędne ze względu na montaż nowych rogatek (identycznych jak w Podstolicach) i demontaż wcześniej używanego sprzętu).

Jak poinformował nas Radosław Śledziński, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału PKP PLK, przejazd kolejowy do końca poprzedniego tygodnia miał ponownie być sprawny. Tak właśnie się stało. Nie bez znaczenia jest tutaj nowy rozkład jazdy obowiązujący od 9 czerwca i powrót pociągów PKP Intercity kursujących na trasie pomiędzy Poznaniem i Warszawą. Pospieszne składy powróciły na linię, mimo że formalnie nie skończył się jej remont.

Sprawnie działający przejazd spowodował, że przejeżdżające pociągi znacznie zmniejszyły częstotliwość używania sygnałów dźwiękowych, co wcześniej było dużą uciążliwością dla okolicznych mieszkańców.

Warto wspomnieć, że po zakończeniu wszystkich prac najszybsze pociągi z prędkością do 160 km/h z Wielkopolski na Mazowsze będą docierały w ok. 2 godziny i 20 minut. W czerwcu, na kolejnym etapie robót, czas przejazdu najszybszych składów wyniesie jeszcze ok. 3 godzin i 10 minut i stopniowo będzie się skracał.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

12:13 11-06-2019