Przejadą samochodami przez Wrześnię, żeby zaprotestować

W środę 18 listopada we Wrześni odbędzie się protest samochodowy w ramach solidarności z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. 

aktualności 23:31 17-11-202046 26

Zbiórka zaplanowana jest na 14.00 przy restauracji Czardasz nad zalewem Lipówka. Stamtąd uczestnicy wyruszą na rajd po mieście. 

- Nie trąbimy, ponieważ nie chodzi o niepokojenie innych. Otwieramy okna i włączamy muzykę. W pierwszym samochodzie wyposażonym w transmiter jedzie nasza DJ-ka, która będzie dobierać odpowiednią, klimatyczną muzykę - informują inicjatorki. 

Nie będzie to pierwszy protest samochodowy we Wrześni. Podobne wydarzenie odbyło się 28 października. 

- Zebraliśmy się nad wrzesińskim zalewem, by po 5 minutach ruszyć kolumną aut przez miasto, słuchając muzyki.  Uczestnicy rajdu wykazali się dużym zaangażowaniem w akcję. Oklejone transparentami auta było widać, i słychać z daleka. Po 2 godzinach jazdy pożegnaliśmy się na parkingu przy wieży ciśnień. Spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem mieszkańców. Nawet tak drobne akcje jak ta dają nam poczucie, że robimy coś ważnego! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i tak liczne przybycie! Było nas słychać w całej Wrześni, ale pamiętajcie, że to nie koniec: działamy dalej! – relacjonuje Natalia, uczestniczka i jedna z inicjatorek rajdu.

Przypomnijmy, że falę protestów  w Polsce wywołałam decyzja Trybunału Konstytucyjnego dotycząca zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Manifestanci wychodzą na ulice, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec ograniczania praw kobiet, ale też niezadowolenie z ogólnej polityki rządu.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

23:31 17-11-2020