Przedwyborcza gorączka

Przedwyborcza gorączka rozpoczęła, przede wszystkim medialnymi spekulacjami na temat tego, kto, gdzie i do czego kandyduje, kto kogo „wystawia”.

Moim zdaniem 08:00 22-09-2018 1

Ten medialny rwetes przypomina, że wybory są istotnym momentem w życiu każdej społeczności. Po pierwsze – pozwalają na ocenę tego, co zostało realizowane z poprzednich obietnic wyborczych. Po drugie – dają możliwość zdecydowania, czy władze (a więc przedstawiciele społeczeństwa) o to społeczeństwo rzeczywiście dbają.

Czy interes społeczny jest najważniejszy? Czy zwracano uwagę na preferencje i kłopoty mieszkańców? Jak problemy były rozwiązywane? Czy może były spychane na margines, jako niewygodne, zamiatane pod dywan? Czy mieszkańcy mieli możliwość swobodnego dostępu do tych swoich władz, opłacanych przecież jako urzędnicy z publicznych środków? 

Odpowiedzi udzielone na te pytania pozwalają na skorzystanie z trzeciej oferty, jaką dają wybory: albo na utrzymanie tego, co powstało przez minioną kadencję; albo na zmianę sytuacji, jeśli w ocenie mieszkańców nie była korzystna. Skorzystajmy z tej możliwości. Następna dopiero za kilka lat.

Hanna Mamzer

prezes stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:00 22-09-2018 1