Przedsiębiorcy nie chcą budowy marketu budowlanego obok Karuzeli – już dwa miesiące czekają na odpowiedź

Ponad dwudziestu wrzesińskich przedsiębiorców z branży instalatorsko-budowlano-ogrodniczej, 3 sierpnia br. wystosowało do burmistrza wniosek o niezmienianie w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczenia terenu obok Karuzeli, aby mógł tam powstać market jednej z wielkich międzynarodowych sieci handlowych. Do dzisiaj nie otrzymali odpowiedzi.

gospodarka 15:04 04-10-2017 44

O sprawie pisaliśmy 25 sierpnia – TUTAJ

Zapytaliśmy Waldemara Grześkowiaka, przewodniczącego wrzesińskiej rady miejskiej, co dalej ze sprawą i dlaczego, jak dotąd, sprawa nie trafiła pod obrady rady: – Radni wiedzą, że takie pismo wpłynęło i mogli się z nim zapoznać – mówi  Grześkowiak. Po czym dodaje, że rada zajmie się nim w momencie, gdy będzie rozpatrywany projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. – Mam obowiązek wziąć pod uwagę głos ludu, zarówno ten „za” i „przeciw”. Nie wiem jednak, kiedy to nastąpi, bo dopiero rozpoczęły się prace nad MPZP, a jak wiadomo, cała procedura jest długa – zauważa. 

– Mogę tylko powiedzieć, że nie tak wyobrażałem sobie dialog społeczny – skomentował sytuację Zenon Jakubowski, właściciel Wagrolu i jeden z autorów apelu do burmistrza.

Ankieta

Czy chcesz powstania marketu Leroy Merlin, Praktikera, czy innej wielkiej sieci w centrum Wrześni?

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

15:04 04-10-2017 44