Przedostatni futsalowy akcent za nami. Finaliści Pucharu Ligi WTPN wyłonieni

Po sobotnim turnieju eliminacyjnym zespoły Capri Lucca i Wooden Villa wywalczyły sobie prawo udziału w finale Pucharu Ligi WTPN, który rozegrany zostanie w dniu 22.02.2020 r.

piłka nożna 20:23 09-02-20200 0
Mecz półfinałowy, Capri Lucca - Sigvaris S.A.

Turniej eliminacyjny Pucharu Ligi WTPN rozegrano w sobotę, 08.02.2020 r. w hali SSP nr 6 we Wrześni. Do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn. Aby wyłonić finalistów Pucharu Ligi rozegrano aż 16 meczów. W pierwszej rundzie turnieju potykały się ze sobą zespoły z drugiej ligi WTPN. W drugiej rundzie w rywalizacji pojawiły się już czołowe drużyny drugiej ligi i pierwszoligowe. 

Mecz półfinałowy, Capri Lucca - Sigvaris S.A.

Ponieważ mecze rozgrywano tylko w wymiarze jeden raz 15. min aż sześć z nich musiało być rozstrzygane w rzutach karnych. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się gracze drugoligowej drużyny Sigvaris S.A., którzy wyeliminowali pierwszoligowy zespół Master Sport i dotarli aż do półfinału, gdzie nieznacznie ulegli Capri Lucca. Graczom tej drużyny dopisało także szczęście w ustawieniu w turniejowej drabince z wolnym losem do meczu półfinałowego. Drugoligowe Malibu sprawiło także niespodziankę eliminując w drugiej rundzie pierwszoligowy zespół Ignasiak.

Mecz półfinałowy, Miskant Centrum Ogrodnicze - Wooden Villa

Niezwykle zacięte i wyrównane okazały się mecze półfinałowe. W pierwszym z nich Capri Lucca od 7. min prowadziło po trafieniu Krzysztofa Pawłowskiego 1:0. Potem sytuację całkowicie mógł przesądzić Błażej Franczak, ale zmarnował okazję w sytuacji dwa na jeden z bramkarzem Sigvaris S.A. Na sam koniec pojedynku doszło do wielkiej kontrowersji. Tuż po tym jak zaczęła rozbrzmiewać syrena kończąca spotkanie gracze Sigvaris S.A. trafili do bramki Capri Lucca. Gol ku wielu protestom zawodników Sigvaris S.A. nie został jednak przez arbitrów uznany.

Mecz półfinałowy, Miskant Centrum Ogrodnicze - Wooden Villa

W drugim z pojedynków półfinałowych zawodnicy Miskant Centrum Ogrodnicze na czele ze swoim bramkarzem prawie do samego końca meczu nie pozwalali graczom Wooden Villa zdobyć gola. Gra pressingiem na całym boisku faworyzowanym zawodnikom Wooden Villa niewiele przynosiła. Na 1. sek przed upływem czasu gry Artur Giżewski trafieniem w samo okienko bramki Miskant Centrum Ogrodnicze zapewnił Wooden Villa udział w finale, który wraz z uroczystym podsumowaniem rozgrywek ligowych odbędzie się w dniu 22.02.2020 r.

Wyniki kolejnych turniejowych meczów

I runda

Sigvaris S.A. – APP 8:0

Letniaprzygoda.eu – Malibu 0:0 (4:5 k)

Psary Team – WKS 1:2

LZS Białężyce/BPB Invest – Motoklinika 0:5

DHL Września – Fundamenty 3:0

II runda

Sigvaris S.A. – Master Sport 2:2 (2:1 k)

Malibu – Ignasiak 1:1 (2:0 k)

WKS – Capri Lucca 1:4

Motoklinika – Marzenin 1:1 (1:3 k)

DHL Września – Miskant Centrum Ogrodnicze 0:0 (2:3 k)

Techpak – Izo-Expert 0:0 (0:2 k)

III runda

Malibu – Capri Lucca 0:3

Marzenin – Miskant Centrum Ogrodnicze 0:1

Izo-Expert – Wooden Villa 2:5

Półfinały

Sigvaris S.A. – Capri Lucca 1:0

Miskant Centrum Ogrodnicze – Wooden Villa 0:1

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:23 09-02-2020