Przecięcie wstęgi i kurs zabytkowym „ogórkiem” na otwarcie brakującej drogi

Po kilku latach negocjacji i po pół roku od rozpoczęcia robót brakująca droga między autostradą A2 a Volkswagenem została otwarta.

gospodarka 14:26 30-07-20180 77

Normalny ruch samochodowy rozpoczął się tam już dzisiaj (30 lipca) i od razu dało się zauważyć spore natężenie. Nowa jezdnia o długości 400 m będzie służyć przede wszystkim pracownikom i dostawcom Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, w której działa Volkswagen. Tym samym ruch dojazdowy do Wrześni na DK 92 powinien ulec znacznej poprawie.

Drogę wybudował Urząd Miasta i Gminy Września, rozwiązując tym samym kilkuletni impas pomiędzy Autostradą Wielkopolską i Ministerstwem Infrastruktury. Otwarcie 400-metrowego odcinka poprzedziła krótka uroczystość z udziałem przedstawicieli instytucji i firm zaangażowanych w inwestycję. Wstęgę obok burmistrza Tomasza Kałużnego i starosty Dionizego Jaśniewicza przecinali jeszcze: senator Robert Gaweł z Prawa i Sprawiedliwości, Mariusz Wiśniewski z zarządu Autostrady Wielkopolskiej, wykonawca drogi Paweł Tomczak oraz Monika Olejniczak, kierownik komunikacji w VW Poznań, zastępująca prezesa Jensa Ocksena. Ironia losu sprawiła, że prezes Ocksen nie dotarł z powodu korka na niemieckiej autostradzie.

Na wszystkich gości czekała niespodzianka w postaci zabytkowego autobusu marki Jelcz, który na co dzień kursuje na linii turystycznej w Bydgoszczy. Uczestnicy uroczystości przejechali się nową drogą właśnie jako pasażerowie popularnego „ogórka”. Więcej informacji na temat inwestycji i otwarcia będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „WW”.  

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:26 30-07-2018