Prozdrowotny festyn w Społecznej Szkole we Wszemborzu. Spotkanie dzieci z seniorami

Dzisiaj (15 czerwca) w Szkole Społecznej we Wszemborzu odbył się festyn „Zdrowo, wesoło i sportowo” przygotowany przez społeczność szkolną.

oświata 14:13 15-06-2018 3

Od rana były dla uczniów i przedszkolaków zawody sprawnościowe. Później przygotowano niespodziankę dla dzieci: dmuchane zamki, baloniki i malowanie twarzy. Organizatorzy nie zapomnieli o seniorach, którzy zawsze trzymają kciuki za szkołę. W finale imprezy odbyły się występy przedszkolaków i szkolnego teatru.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie, na którym wręczono medale dyplomy i nagrody za udział w konkursach. Koordynatorką tego projektu była Iwona Waszak. Całością kierowała dyrektor szkoły Krystyna Pęczkowska. Imprezę organizacyjnie wsparli rodzice.

- W lutym napisaliśmy projekt na zadanie publiczne. Dostaliśmy dofinansowanie z Urzędu Gminy w Kołaczkowie. Widzimy, że ogólnie w gminie jest problem z dbaniem o zdrowie, walczymy z otyłością i chcemy zachęcić dzieci do ruchu. Dlatego nasze zdanie postanowiliśmy skierować właśnie w tym kierunku. Dziękujemy gminie Kołaczkowo za wsparcie naszego projektu - powiedziała nam Iwona Waszak.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

14:13 15-06-2018 3