W ruch poszły transparenty i maski. Protest mieszkańców w ratuszu i na ulicach Wrześni

Kilkudziesięciu mieszkańców Kawęczyna, Marzenina, Gulczewa oraz okolicznych miejscowości pojawiło się dzisiaj (28 stycznia) w ratuszu, by zademonstrować swoje niezadowolenie z postawy władzy i obawy związane z planem wybudowania w Kawęczynie ogromnej fermy drobiu.

społeczeństwo 14:30 28-01-202010 188

By wzmocnić swój przekaz, mieszkańcy przynieśli liczne transparenty opisujące problem, z którym przyszło im się zmierzyć. Niektórzy mieli też na twarzach maski ochronne.

Wśród protestujących byli także: Hanna Mamzer z Czystej Nekli, Damian Staniszewski z Projektu Września, prezes prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Sokołowie Adam Słowiński czy Paulina Nowak, działaczka Lewicy Razem ze Słupcy.

Ze wszystkimi spotkał się wiceburmistrz Karol Nowak, który zapewniał, że ferma drobiu nie powstanie w Kawęczynie gdyż skutecznie zablokuje ją miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który ma być uchwalony przez radnych już 11 lutego.

Czy zapewnienia wiceburmistrza uspokoiły rozgoryczonych ludzi? Dlaczego nikt z Ratusza nie przyjechał na spotkanie w Marzeninie? Jakie nowe niebezpieczeństwo pojawiło się w całej sprawie? O tym wszystkim będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich".

Ankieta

Czy dzisiejsza akcja działaczy i mieszkańców to była dobra forma protestu?

Ankieta

Czy przedstawiciele Ratusza powinni częściej spotykać z mieszkańcami?

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

14:30 28-01-2020