Program „Czyste Powietrze”. Urzędnicza pomoc przy wniosku o wymianę pieca

Od 1 października w Urzędzie Miejskim w Pyzdrach zaczął działać punkt konsultacyjny dla osób ubiegających się o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”.

aktualności 19:18 02-10-20201 6

To pokłosie podjętej kilka miesięcy temu współpracy gminy Pyzdry z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Do tej pory wnioski o dofinansowanie były przyjmowane wyłącznie przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska, co skutkowało wolnym tempem ich procedowania i małą liczbą podpisanych umów. Teraz na miejscu urzędnik pomoże, doradzi i udzieli niezbędnych informacji mieszkańcom jak poprawnie złożyć wniosek oraz skompletować wymagane załączniki. Władze gminy liczą, że w przypadku rozbudowy sieci gazowej w Pyzdrach i Tarnowej ,zainteresowanie programem będzie duże. Na początek na obsługę programu wyznaczono jeden dzień w tygodniu, jednak w przypadku dużego zainteresowania częstotliwość udzielania pomocy może zostać zwiększona.

Punkt będzie czynny w każdy poniedziałek od godz. 13.00 do 16.00. Szczegółowe informacje o programie można uzyskać u Doroty Roszak (pokój nr 16) lub telefonicznie 63 276 83 33, wew. 116.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:18 02-10-2020