PRL w wydziałach komunikacji

Od kilku miesięcy wrzesiński wydział komunikacji pełen jest interesantów. Wszystko za sprawą nowego prawa o rejestracji pojazdów oraz wprowadzenia sankcji od 200 do 1000 zł za nieprzerejestrowanie pojazdu w ciągu 30 dni od nabycia.

Moim zdaniem 12:13 07-02-20200 3

Ustawa oczywiście nie działa wstecz i dotyczy tylko sytuacji po 1.01.2020 r., ale kto dałby wiarę zapewnieniom ministrów, że kłopotów nie będzie i że to sytuacja przejściowa. Już od grudnia zeszłego roku w urzędach całej Polski tworzą się gigantyczne zatory. Wrócił system kolejkowych list. Do urzędów komunikacji trafiają codziennie tysiące klientów rejestrujących nawet przyczepy rolnicze, które dotychczas latami spokojnie stały w gospodarstwach.

Dlaczego nadal nie pozbyliśmy się PRL-owskiego myślenia? Dlaczego boimy się, że demokracja działa przeciw nam? Nie chcę narzekać ani siać defetyzmu, ale może jest tak dlatego, że kiedy fachowcy z ulicy Wiejskiej nowelizują jakieś prawo, traci zazwyczaj obywatel. Reformując rzeczywistość, ustawodawca po prostu zapomina zasięgać opinii suwerena na temat jego rzeczywistych potrzeb. I może dlatego, że „był czas, by przywyknąć”?

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:13 07-02-2020