Prezes VW Poznań przechodzi na emeryturę, by zbudować dom na Majorce

Od 1 lipca nowym prezesem spółki Volkswagen Poznań (w skład której wchodzi zakład w Białężycach) będzie Dietmar Mnich. Wciąż jeszcze urzędujący prezes Jens Ocksen zamierza przejść na emeryturę.

gospodarka 14:00 19-06-20206 4

60-letni Jens Ocksen odchodzi po 35 latach pracy w koncernie, w tym po 10 latach w zakładzie w Poznaniu. 

– To był niesamowity czas w moim życiu zawodowym, pełen wyzwań, z największym z nich na czele; budową fabryki we Wrześni i uruchomieniem produkcji Craftera. To był najważniejszy i najtrudniejszy projekt zawodowy w moim życiu i cieszę się, że miałem okazję zrealizować go tutaj, z najlepszą Załogą, jaką mogłem sobie wyobrazić. Dziękuję moim Pracownikom za niesamowity czas spędzony wspólnie w Poznaniu i we Wrześni, za pracę nad kulturą i strategią naszego przedsiębiorstwa oraz za wszystkie mniejsze i większe sukcesy, które mogliśmy razem świętować. Dziękuję również moim partnerom biznesowym i przedstawicielom władz samorządowych za otwartość, gotowość do rozmów i zrozumienie. Polska, a szczególnie Wielkopolska będzie zawsze zajmowała ważne miejsce w moim sercu – stwierdził J. Ocksen.

Oto nasza obszerna rozmowa z Jensem Ocksenem pod koniec budowy zakładu we Wrześni.

J. Ocksen w niedawnej rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przyznał, że skorzystał ze specjalnego firmowego systemu emerytalnego:

– Przez trzy lata otrzymywałem połowę uposażenia, za to teraz po przejściu na emeryturę przez taki sam okres czasu będę mógł tą odłożoną część otrzymywać oraz korzystać z innych bonusów, m.in. samochodu służbowego. Mamy też w koncernie drugi system, gdzie pracownicy wpłacają składki do specjalnego funduszu, Volkswagen nimi obraca i potem z tego jest wypłacane uposażenie na okres emerytury.

W wywiadzie J. Ocksen zdradził też, że zamierza teraz zbudować dom na Majorce i prowadzić tam sad owocowy.

Zastępujący go 57-letni Dietmar Mnich jest związany od ponad 30 lat z koncernem Volkswagen. Jest obecnym dyrektorem samego zakładu w Poznaniu. Wcześnie był m.in. dyrektorem zakładu w Pacheco w Argentynie oraz dyrektorem zakładu w Hanowerze.

Dietmar Mnich

Fot. Volkswagen Poznań

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:00 19-06-2020