Prezenty z sercem. Świąteczna akcja strażaków dotarła do wrzesińskiego szpitala

Mali pacjenci z wrzesińskiego szpitala otrzymali prezenty od strażaków ochotników. 

Pomagamy 22:39 03-01-20210 0

Upominki przygotowano w ramach akcji „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”. Przypomnijmy, że jest to ogólnopolska inicjatywa Stowarzyszenia OSP GRS Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce, w którą tradycyjnie włączają się w nią jednostki z powiatu wrzesińskiego. 

W ramach akcji strażacy z pomocą mieszkańców swoich miejscowości przygotowują prezenty dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Paczki trafiają na oddziały szpitalne, do placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także bezpośrednio do domów małych wojowników.

3 stycznia ochotnicy zawitali do Szpitala Powiatowego we Wrześni.

- Strażacy przyjechali wozami strażackimi. Ze względu na pandemię nie mogliśmy wejść do środka, prezenty przekazaliśmy personelowi oddziału dziecięcego. Udało nam się również zrobić strażackie serce pod oknami tej placówki - relacjonuje Alicja Kucharska, koordynatorka akcji na rejon Wielkopolski.

W akcji wzięły udział jednostki OSP Września, OSP Nekla, OSP Orzechowo, OSP Czeszewo, OSP Mikuszewo, OSP Miłosław, OSP Węgierki, OSP Pyzdry, OSP Kaczanowo oraz OSP Środa Wielkopolska i OSP Komorniki.

Tego samego dnia strażacy z OSP Czeszewo, Miłosław, OSP Opatówek i OSP Komorniki odwiedzili też Dom Chłopaków w Broniszewicach, prowadzony przez siostry Dominikanki. Przywieźli ze sobą zabawki oraz artykuły plastyczne dla mieszkańców domu.

Fot. OSP GRS SWPB.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

22:39 03-01-2021