Prezent pod choinkę. Udany rok 2018 pomarańczowi zwieńczyli wygraną z Mickiewiczem

Wrześnianie pojechali do Kluczborka z mocnym postanowieniem odbicia sobie porażki z Olimpią Sulęcin. W sobotę plan został zrealizowany szybko i bezboleśnie.

siatkówka 19:58 22-12-20180 0

W pierwszym secie od 6:7 zdobyliśmy cztery kolejne piłki i był to newralgiczny moment tej partii. W drugiej części odsłony gospodarze co prawda zmniejszyli sześciopunktową stratę ledwie do trzech oczek (15:18), ale później na boisku istniał tylko jeden zespół, ten wrzesiński.

Drugiego seta pomarańczowi zaczęli od prowadzenia 3:0. Gdy chwilę później zanotowali kolejny punktowy serial i prowadzili 13:8, wydawało się, że wygrana jest już tylko kwestią czasu. Niestety, z kolejnych 10 piłek wygrali tylko jedną (14:17) i przed oczyma stanął drugi set z Sulęcinem. Wahadło kolejny raz się wychyliło i przechodząc do końcówki to siatkarze trenera Mariana Kardasa prowadzili 21:18. Tę różnicę potrafili już utrzymać.

Na dobry wynik składały się asy Mateusza Zawalskiego, dobry odbiór całej trójki przyjmujących i aż o 10 proc. lepsza od Kluczborka skuteczność w ataku. Wrześnianie, podobnie jak to było w pierwszym meczu, serwowali na Artura Pasińskiego. Ten były krispolowiec spisywał się jednak bardzo dobrze zarówno w przyjęciu, jak i w ataku (na 12 prób skończył 9).

Przez niemal cały trzeci set gospodarze prowadzili 1-2 punktami. Remis zanotowano dopiero przy 21:21. Na pierwsze prowadzenie wyszliśmy przy piłce meczowej (24:23), ale to wystarczyło, by mecz wygrać na sucho. Można było szybko wracać do domu przygotowywać święta.

Bardzo skuteczny był Piotr Lipiński, który trzykrotnie i za każdym razem z sukcesem atakował. Zanotował także dwa bloki, co jak na rozgrywającego jest wynikiem wartym podkreślenia. Skutecznością w ataku imponował też Tomasz Narowski (7 pkt na 8 prób). Gorzej w sobotę wiodło się Mateuszowi Jóźwikowi, którego w drugim secie zmienił Maciej Krysiak.

I liga: Mickiewicz Kluczbork - APP Krispol 0:3 (16, 22, 24)

I set: 4:3, 7:8, 9:12, 11:16, 15:20, 16:25

II set: 2:4, 7:8, 8:12, 16:14, 18:20, 22:25

III set: 4:3, 8:7, 12:10, 16:15, 20:19, 24:26

APP Krispol: Lipiński (5 pkt), Wierzbicki (13), Frankowski (8), Jóźwik (4), Narowski (8), Zawalski (7) i Kuś (libero) oraz Lorenc (1), Troczyński, Krysiak (1), Kaźmierczak

Wrześnianie nadal plasują się na trzecim miejscu w tabeli. Do liderującej Lechii Tomaszów Mazowiecki tracą 5 pkt. Swój kolejny mecz pomarańczowi rozegrają we Wrześni w czwartek 3 stycznia z MCKiS Jaworzno.

19:58 22-12-2018